Wapozon. Sauna dla zmęczonej twarzy.

WapozonNie każdy zna jego nazwę, ale każdy kto gościł w salonie kosmetycznym, na pewno się z nim zetknął. Wapozon,  umilający zabiegi kosmetyczne w obszarze twarzy, szyi, dekoltu i pleców, przede wszystkim nawilża skórę. Zabieg wykonywany parą wodną rozmiękcza martwe komórki, dzięki czemu nakładane później preparaty aktywne łatwiej wnikają w głąb skóry. Wapozon jest szczególnie polecany przy chorobach skórnych, takich jak trądzik, ponieważ waporyzacja znacznie zmniejsza pory.

Główne korzyści ze stosowania urządzenia to: otwarcie ujść gruczołów łojowych i stymulacja ich do pracy, oczyszczenie skóry oraz pobudzenie krążenia skórnego. Terapia działa odkażająco i antybakteryjnie, usuwa toksyny. Dodatkowo przyspiesza metabolizm i odnawia naturalną kwasowość skóry oraz znacznie poprawia rezultaty masażu. Wapozon działa jak sauna, ponieważ do zabiegów wykorzystuje się system wytwarzający ciepłą lub zimną parę wodną. Przy użyciu różnych olejków i ziół, które dodaje się do wody, można również stosować aromaterapię. W zależności od doboru składników napary ziołowe odprężają, pobudzają lub działają antybakteryjnie. Jednorazowy zabieg wapozonem powinien trwać od 5 do 10 minut w zależności od cery.

Na rynku kosmetycznym dostępne są wapozony wolno stojące oraz ręczne. Dostępne są również urządzenia mówiące, które wydają komunikaty głosowe, np. sygnalizują koniec czasu czy obecny poziom wody. Komputerowo mogą sterować czasem zabiegu oraz automatycznie stabilizują temperaturę.