pielęgnacja włosów

włosy Kosmetyki do włosów w dzisiejszych czasach odgrywają dużą role w procesie ich pielęgnacji. Można się zastanawiać, dlaczego akurat w dzisiejszych czasach, a nie jeszcze kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt lat temu. Odpowiedź jest dość prosta. W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z zanieczyszczonym środowiskiem, z produktami w których są różne bardziej i mniej szkodliwe związki. Dochodzi jeszcze do tego nasz rytm życia. Coraz mniej wypoczywamy, więcej pracujemy, stresujemy się.

To wszystko sprawia, że musimy dodatkowo wspomagać nasze włosy. I nie zawsze chodzi tu o profesjonalne kosmetyki do włosów. Bardzo często wystarczą te ogólnie dostępne, w drogeriach czy aptekach. Ważne by te kosmetyki do włosów były odpowiednio dobrane do naszego rodzaju włosów. Zaopatrując się w te nieodpowiednie, nawet jeżeli są one profesjonalne, to w najlepszym wypadku będzie nas czekać regeneracja włosów zniszczonych.

Chcąc kompleksowo zadbać o nasze włosy powinniśmy pamiętać, że pielęgnacja skóry głowy też jest bardzo ważna. A pozostawienie jej może się przyczynić do tego, że cały nasz wysiłek pójdzie na marne.