Nasze DNA wszystko odkryje!

DNABadania DNA często wykorzystuje się w kryminalistyce, aby dopaść sprawcę. Bardzo dobrze sprawdzają się one w takich sytuacjach. Każdy człowiek ma swój indywidualny profil genetyczny na podstawie, którego identyfikuje się daną osobę. Skuteczność tych badań znalazła zastosowanie nie tylko w ujęciu sprawcy, ale także w badaniu ojcostwa. Decydując się na ten sposób ustalenia ojcostwa nie musisz się martwić, że otrzymasz wynik niepewny. Badania DNA dają Ci jednoznaczność ? potwierdzenie ojcostwa z prawdopodobieństwem ponad 99,99% albo wykluczenie ojcostwa w 100%.

Proces badania DNA na ojcostwo jest uproszczony do minimum dla badanych osób. Prostota tkwi w procedurze pobrania materiału, bo o całą resztę nie musisz się martwić. Analizą próbek zajmie się laboratorium genetyczne.

Materiałem wykorzystywanym do badania ojcostwa jest zazwyczaj wymaz z wewnętrznej strony policzka. Ten typ materiału możesz pobrać samodzielnie przy użyciu zestawu testowego. Najpierw jednak musisz zamówić taki zestaw poprzez rozmowę telefoniczną, wysłanie maila bądź też wypełnienie formularza elektronicznego na stronie laboratorium genetycznego. Sam wybierasz, który sposób będzie dla Ciebie najwygodniejszy. W zestawie takim znajdziesz jałowe wymazówki, na które pobierasz DNA. Oprócz tego znajdziesz również dokumenty niezbędne, aby zlecić test na ojcostwo oraz szczegółowa instrukcja pobrania materiału. Po pobraniu próbek należy je odesłać do laboratorium, gdzie zostanie wykonana analiza genetyczna.

Ustalenie ojcostwa trwa zazwyczaj od 7 ? 14 dni roboczych, jeżeli próbki zostały pobrane prawidłowo. W sytuacji, kiedy potrzebujesz wynik ?na już?, możesz skorzystać z opcji przyspieszonego otrzymania wyniku ? do 5 dni roboczych lub nawet 48h!