Bez problemu, bez zbędnych formalności, czyli testy na ojcostwo!

Łańcuch dnaPewne ustalenie ojcostwa możliwe jest tylko na podstawie badań DNA. Możesz wykorzystać inne metody, chociażby porównanie grupy krwi, ale czy wiesz, że otrzymany wynik nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi? Tak naprawdę dalej będziesz miał wątpliwości więc lepiej od razu zdecyduj się na badania DNA i nie trać czasu. Co najważniejsze, pobranie materiału do badania DNA jest o wiele prostsze niż pobranie krwi, a przy okazji zupełnie bezbolesne.

Decydując się na testy na ojcostwo nie musisz się martwić, że nie znajdziesz czasu. Czas jest tutaj pojęciem względnym, bo tak naprawdę ile kosztuje Ciebie zamówienie zestawu, pobranie próbek i odesłanie do laboratorium? Niewiele. Nie musisz przyjeżdżać do placówki medycznej, a materiał do badania ojcostwa pobierasz samodzielnie. Jest nim wymaz z wewnętrznej strony policzka, kolokwialnie nazywany śliną. Istotne jest to, aby pobrać go przy użyciu specjalnego zestawu testowego, a ściślej mówiąc za pomocą sterylnych wymazówek. Jedną z takich wymazówek, która przypomina patyczek do ucha, wsadzasz do buzi i kilkakrotnie pocierasz o wewnętrzne strony policzka. Czynność ta zajmie Ci dosłownie kilkanaście sekund. Po wyschnięciu próbek (ok. 2h) odsyłasz je na adres laboratorium w zaadresowanej kopercie zwrotnej, która również znajduje się w zestawie.

Ustalenie ojcostwa na podstawie DNA to jednoznaczność wyniku, na którym widnieje albo potwierdzenie ojcostwa z prawdopodobieństwem ponad 99,99% albo zaprzeczenie ojcostwa w 100%.