Niedrogi hosting

Tani hosting - serweryOczywistością jest, że dzisiejszy, prawie w całości skomputeryzowany, XXI-wieczny świat, nie mógłby w żaden sposób obyć się bez Internetu. Zapewne żaden współczesny człowiek nie jest w stanie nawet wyobrazić sobie współczesnego świata bez tej globalnej sieci, jaką jest Internet. Właściwie dzisiaj nie istnieje ani jedna dziedziny życia czy branża, w której nie jest niezbędny Internet, a co się z tym łączy i z tego wynika, również hosting. Za chwilę dowiemy się, czym jest hosting i do czego służy.

Coraz więcej współczesnych firm, zdając sobie sprawę z konieczności tej decyzji, decyduje się więc na zaistnienie w wirtualnym świecie i swą obecność w Internecie. Jednakże, aby możliwe było ?istnienie w Internecie?, firmy te muszą najpierw wybrać odpowiedni dla nich hosting. A czym jest hosting? Najłatwiej jest to wyjaśnić, mówić hosting jest usługą, którą świadczą swoim klientom wyspecjalizowane firmy hostingowe. Usługa ta polega na udostępnianiu przez te firmy miejsca na strony internetowe lub inne dane na tak zwanych serwerach, czyli, inaczej mówiąc, hostach.

Wszystkie serwery posiadają własną domenę, która jest między innymi rozszerzeniem nazwy strony internetowej klienta czy też jego poczty e-mail. Jak powszechnie wiadomo, w Polsce najpopularniejsze są takie domeny jak: .pl, .com, .com.pl, .eu. Decydując się na skorzystanie z tych domen, musimy jednak pamiętać i mieć na względzie fakt, że wszystkie te hosty to jednocześnie najbardziej drogie serwery. A ich popularność wynika przede wszystkim z tego, że posiadają niezwykle łatwe do zapamiętania adresy (czyli te domeny właśnie), są zatem najbardziej oblegane przez klientów, no ale niestety są zarazem najdroższe. Musimy więc pamiętać o konieczności inwestycji i rozbudowy serwerów, a także o tym, że utrzymanie na serwerze, który jest najdroższy, można nazwać poważną inwestycją. Naturalnie nie wszystkim klientom zależy na najpopularniejszych i zarazem najdroższych domenach.

Na całe szczęście dla klientów, czyli de facto dla nas samych, istnieją również znacznie tańsze domeny, a niektóre z usług oferowanych przez firmy hostingowe są wręcz bezpłatne (na przykład hosting zdjęć). I na całe szczęście takich domen i usług jest również bardzo wiele.