Monitor LCD – BenQ

BenQ monitor LCDBenQ wprowadził na rynek dwa pierwsze modele monitorów podświetlanych diodami LED. Jednym z nich jest V2400 Eco. wyposażony w 24-calowa, matryce typu TN rozdzielczości 1920×1080 punktów.

Monitory LCD tego producenta zdobywają coraz większą przychylność wśród polskich konsumentów.  Nowy produkt BenQ-a może łączyć się z kartą graficzna na dwa sposoby: analogowym interfejsem D-Sub lub cyfrowym HDMI. Jak w wypadku większości paneli podświetlanych diodami LED. Obraz z V2400 Eco charakteryzuje się dobrym kontrastem Po kalibracji i ustawieniu jasności poziomie 150 cd/m2 wynosi on 682:1 Przed kalibracją i przy większej jasności (220 cd/m2) jest sporo wyższy 748: 1. Całkiem dobrze oceniamy odwzorowanie barw (odchylenie od wzorca (Delta E) wynosi tylko pięć jednostek), a bardzo dobrze ostrość obrazu. Na gniazdo HDMI konstruktorzy wybrali nie najlepsze miejsce jedyne zastosowane w monitorze łącze cyfrowe Zlokalizowano je tuż nad osłonką przegubu  podstawy Zwykły kabel HDMI w gnieździe umieścisz bez większego problemu, ale bardziej typowego dla monitorów czy kart graficznych kabla DVI wraz przejściówką DVI-HDMI nie użyjesz  przejściówka się nie zmieści. Goddne polecenia są również monitory lcd 19.

Naprawdę ekologiczny monitor
Nowy produkt z serii V Eco. jak każdy model z podświetleniem LED. pobiera blisko o 30% mniej energii niż tradycyjne panele z lampami CCFL Z naszych testów wynika, że ten dość spory ekran po ustawieniu optymalnej jasności pobiera zaledwie 20 W (monitory ze standardowym podświetleniem świetlówkowym potrzebują dwa razy więcej energii). Dbałość o ekologię przejawia się także w przygotowaniu przez BenQa ekologicznego opakowania. Niestety monitor 19 LCD – naszym zdaniem niektóre dążenia proekologiczne odbiły się negatywna na wyposażeniu, np. instrukcja instalacji została wydrukowana na wewnętrznej stronie opakowania, zamiast na oddzielnym papierze BenQ zrezygnował także z dołączania jej na krążkach CD Teraz pełna instrukcja obsługi dostępna jest tylko w Sieci. To nie najlepsze rozwiązanie, bo dostęp do Internetu nie jest jeszcze w Polsce powszechny i nie wiadomo, czy wszyscy chętni będą mogli się zapoznać z opcjami ustawień monitora. Model Benq to całkiem udany produkt. Pomimo wskazanych w recenzji wad – przekonał nas dobrą jakością obrazu i rozsądnie skalkulowaną ceną.