Gdzie umieścić swoją stronę WWW?

Projektowanie stron WWWW końcu udało Ci się zrobić stronę WWW , wszystko już działa , ale żeby mógł ją ktokolwiek zobaczyć musi ona być umieszczona na specjalnym serwerze WWW.
Publikacją stron internetowych zajmują się firmy hostingowe , oferują one miejsce na swoich kilku , kilkudziesięciu bądź czasami nawet kilkuset serwerach.  Serwery WWW z reguły posiadają bardzo wysokie parametry  i są podłączone do szybkich łącz. Oferta firmy hostingowej nie kończy się tylko na udostępnieniu powierzchni WWW , można również tworzyć konta e-mail a nawet zakupić domenę. Przy wyborze serwera nie powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie ceną , ponieważ często okazuje się że tani serwer jest po prostu słabym serwerem , strony wczytują się wolno i większość skryptów nie działa. Powinniśmy zainteresować się opiniami osób które zamawiały już usługę w danej firmie , czytać komentarze , bądź szukać informacji na forach. Bezpiecznie jest również skorzystać z opcji okresu testowego , zazwyczaj jest to około 14 dni. Mamy wtedy możliwość dokładnego sprawdzenia stabilności i możliwości które daje nam ten hosting.

Jeden komentarz

  1. Warto również sprawdzić cenę przedłużenia usługi na kolejny rok. Często jest tak że ta kwota bardzo się różni od „promocyjnej” ceny za pierwszy okres rozliczeniowy – czasem zdarza się że aby skorzystać z promocji (jak w telefonii komórkowej) trzeba podpisać umowę na 2 lata.
    Podsumowując: zawsze trzeba czytać regulamin usługodawcy 🙂

Komentarze są wyłączone