Tipsy

TipsyW dzisiejszym wciąż przyspieszającym i zmieniającym się świecie już nawet bardzo młode nastolatki chcąc wyglądać tak pięknie jak ich wzorce z telewizyjnych kanałów muzycznych zaczynają stosować tipsy.

Tipsy są to specjalnie wykonane i ozdobione paznokcie, które dokleja się za pomocą specjalnego kleju do płytki naturalnego, zdrowego paznokcia. Oczywiście czas utrzymywania się takiego tipsa jest ograniczony zależy zwykle od kilku czynników takich jak właściwości kleju, czy płytki paznokciowej. Niestety z uwagi na to, iż obecne kleje są coraz mocniejsze w celu dłuższego utrzymywania się tipsów, bardzo często bywa, że oderwanie się jednego z tipsów, na skutek chociażby przypadkowego zahaczenia powoduje się oderwanie i uszkodzenie płytki prawdziwego paznokcia. Pomimo to, bardzo często chęć posiadania ładnych, kolorowych i niecodziennych paznokci sprawia, iż kwestia ich zdrowia schodzi na drugi plan. Szczególnie niebezpieczne jest to w przypadku kiedy tipsy stosowane są przez młode dziewczyny.

Najczęstszym powodem zakładania tipsów wśród bardzo młodych dziewczyn jest chęć podkreślenia swojej atrakcyjności oraz chęć poczucia się kobietą, a nie dziewczynką. Warto przyznać jednak, że obecnie tipsy wykonywane w gabinetach kosmetycznych zakładane są w sposób bardzo profesjonalny, dzięki czemu są one mocniejsze i trwalsze, a także w sposób który nie niszczy płytki paznokcia naturalnego w tak dużym stopniu.

Możliwe jest również zakupienie gotowych, pomalowanych już tipsów, a następnie przyklejenie ich na własną rękę w domu. Jednak położone w ten sposób paznokcie nie mogą równać się z tymi wykonanymi w gabinecie kosmetycznym.

Podsumowując, nie zależnie od tego jak tipsy szkodzą paznokciom, a także że sięgają po nie coraz częściej za młode dziewczyny, to przyznać należy, że są one bardzo ładną ozdobą kobiecych dłoni.