Rozkład jazdy pociągów

W jakim stanie są obiekty kolei państwowej PKP wszyscy zdajemy sobie sprawę, przez dziesiątki lat zdążyliśmy przywyknąć do zaniedbanych dworców kolejowych poza miastami oraz marnej jakości wagonów osobowych. Pociągi często są dosłownie w opłakanym stanie, siedzenia nie wygodne, szyby porysowane, drzwi nie szczelne itd. Być może konkurencja sprawi, iż kolej PKP będzie częściej zwracać uwagę na potrzeby podróżnych.

Samo słowo kolej od kiedy sięgam pamięcią kojarzone było z PKP, prawdę mówiąc jest tak do dzisiaj jednakże konkurencja nie śpi i powoli zaczyna walczyć o Klientów. Konkurencja, która o rozkład jazdy pociągów dba o wiele bardziej, która słucha swoich Klientów i stara się dostosować swoje usługi do ich potrzeb. Bory Tucholskie są jedną z miejscowości gdzie dojeżdżają pociągi tej konkurencji – jest to miejscowość typowo turystyczna położona na pojezierzu południowo pomorskim, znajduje się tam przepiękny Narodowy Park Bory Tucholskie.

Wielka szkoda, że jeszcze niewielka część naszej ojczyzny ma możliwość korzystać z usług transportu osobowego świadczonego na najwyższym światowym poziomie, jednak żyję w nadziei, że Bory Tucholskie będą tylko początkiem ekspansji świeżych firm na naszym transportowym rynku.

Od kiedy pamiętam zawsze mnie irytował rozkład PKP, którego najczęściej nie było a jak był to nie dało się z niego nic odczytać – brak dbałości pracowników kolei PKP o ten papierek świadczy tylko o firmie, myślę w głównej mierze o stacjach kolejowych położonych w niewielkich miejscowościach i na wsi. Kolej PKP zapomina jednak tylko o tych małych gdyż w dużych miejscowościach rozkład jazdy jest zawsze. A przecież rozkład jazdy PKP jest podobnie ważny w nie dużej miejscowości jak i w stolicy Polski, rozkłady jazdy są również potrzebne tu i tam więc nie widzę powodu aby pomijać prowincję.

Przyznam się, że ja osobiście lubię podróżować koleją, pociągi według mnie mają coś w sobie urokliwego czego brak jest przykładowo w transporcie autobusowym. Zdecydowanie kolej nie należy do najszybszych jednak posiada również wiele zalet jak choćby poznawanie nowo spotkanych osób.

Na koniec chciałbym życzyć sobie i polskiej kolei PKP, aby już wkrótce rozkłady jazdy pociągów były dostępne na każdej stacji gdzie pociągi się zatrzymują – przecież rozkład jazdy jest jakby wizytówką całej kolei.