Białe szaleństwo

odśnieżarki do ogroduCo roku, kiedy zbliża się zima, wielu ludzi ogarnia szał białego szaleństwa. Wyjazdy w góry na narty spędzają sen z powiek wszystkim amatorom jazdy narciarskiej. Nie mniej jednak, nie wszyscy cieszą się z grubej warstwy śniegu, gdyż niektórzy muszą niemal co dnia wstawać godzinę wcześniej, aby ogarnąć śnieg z drogi dojazdowej do własnego domu, a przez to umożliwić sobie wyjazd samochodem do pracy.
Dla wszystkich tych, którym zima sprawia tyle trudności związanych z odśnieżaniem, współczesna technologia stworzyła odśnieżarki, czyli urządzenia podobne w budowie do kosiarek, których zadaniem jest zautomatyzowanie i ułatwienie prac związanych z odśnieżaniem dróg i chodników. W sytuacji, gdy nasza droga jest utwardzona i wyrównana nawierzchnią asfaltową lub z kostki brukowej możemy się skusić na odśnieżarki spalinowe w postaci mini pługów. Są to małe pojazdy z pługiem z przodu, które skutecznie ułatwiają odśnieżanie niezbyt wielkich powierzchni.
Do dyspozycji pozostałych pozostaje jeszcze tradycyjna w swojej formie odśnieżarka, czyli urządzeni, które zagarnia śnieg specjalnymi łopatami, podobnie do kosiarki, a następnie poprzez grubą rurę odrzuca go na kilka metrów bok. Urządzenie to posiada tylko jeden mankament. Nadaje się do odśnieżania dróg i chodników, zaś w przypadku parkingów staje się niemal zupełnie nieużyteczne, gdyż w pewnym momencie prawie na pewno odrzucany śnieg będzie lądował powrotem na powierzchni parkingu.