Wakacje na Słowacji

Wszyscy Ci, którzy lubią spędzić wakacje w górach, i których nie interesują zupełnie frazy w rodzaju tanie noclegi Kołobrzeg, nie raz byli z pewnością na Słowacji. To niezwykle piękne państwo ze wspaniałą stolicą. Będąc tam można zwiedzić, choć kilka z wielu muzeów. Oferują one różne interesujące wystawy i ekspozycje. Warto przed wyjazdem na wakacje zapoznać się, gdzie jaką wystawę można zobaczyć.

Bratysławski Zamek zaprasza na zwiedzanie Wieży Koronacyjnej, kilku wystaw historycznych, na których można zobaczyć np. stare zegary i meble. Ale chyba najciekawsze jest muzeum muzyki.

Stary ratusz to, natomiast najstarsze muzeum w Bratysławie i, chociażby z tego powodu warto je zobaczyć. Dodatkowo znajdują się tam ciekawe wystawy np. o historii miasta oraz wystawa winiarstwa

Innym ciekawym punktem jest z pewnością Wieża Michalska można tam zobaczyć wystawy zbroi oraz miejskich fortyfikacji, a także ze szczytu wieży można podziwiać piękne widoki na Stare Miasto

Kolejne ciekawe muzeum to Zamek Devin, na którym podziwiać można archeologiczną wystawę przedstawiającą historię zamku.

Dla fanów przyrody z pewnością niemałą gratką będzie zwiedzenie muzeum Przyrodniczego. Zobaczyć tam można interesujące ekspozycje dotyczące flory oraz fauny Słowacji. Organizowane są tam też różne wystawy czasowe dotyczące np. sztuki.

Muzeum Kultury Żydowskiej mieści się w ruinach dzielnicy żydowskiej. Przedstawione są tam losy Żydów na terenie Słowacji od XI do czasów Holocaustu. W skład tego muzeum wchodzi także podziemne Mauzoleum ortodoksyjnego rabina Chatama Sofera (1762-1839). Czyli zwiedzając bratysławskie muzea można także zobaczyć kilka zamków na Słowacji, ponieważ część ekspozycji mieści się właśnie na zamkach. Z pewnością będzie to ciekawy dzień, jeśli zaplanujemy sobie zwiedzanie, choć jakiegoś muzea. Jeżeli zaś chodzi o kwatery można zatrzymać się w jednym z hoteli w mieście lub wybrać jedne z wielu domków na Słowacji.