Magiczne miejsca na Mazurach

MazuryJednym z najpiękniejszych, najczystszych i najbardziej urokliwych miejsc w naszym kraju są bez wątpienia Mazury. Cała ta kraina jest wyjątkowo piękna, posiada tysiące czystych i przepięknych jezior i łączących je kanałów, a ponadto na Mazurach znajduje się wiele miejsc po prostu magicznych… Jakie to miejsca?

Przede wszystkim, jednymi z najbardziej magicznych miejsc są wyspy znajdujące się na mazurskich jeziorach, zwłaszcza na jeziorach Mamry i Dobskie. Na mazurskim jeziorze Mamry znajdują się dwie przepiękne, magiczne wyspy, pełne dzikiej, czystej i wyjątkowej przyrody ? są to wyspy: Wyspa Piramidowa i Wyspa Upałty. Z kolei na jeziorze Dobskie najpiękniejszymi, najbardziej magicznymi wyspami są Wyspa Kormoranów i Wyspa Gilma.

Mazury są również miejscem, w którym znajduje się bardzo wiele zamków krzyżackich i ruin zamków, a także pełnych magii i uroku pałaców i dworków. Najpiękniejszymi i najbardziej magicznymi ruinami starych, krzyżackich zamków są ruiny znajdujące się między innymi w Ełku, Garbnie, Piszu, Okartowie czy w Jegławkach. Lepiej zachowane, średniowieczne zamki krzyżackie znajdują się w takich mazurskich miejscowościach, jak między innymi: Giżycko, Kętrzyn, Węgorzewo, Barciany, Reszel czy Ryn.

W poszukiwaniu najbardziej magicznych miejsc, w jakie bez wątpienia obfitują Mazury, nie musimy jednak przekraczać wrót średniowiecznych zamków krzyżackich, ponieważ cała ta wyjątkowa, polska kraina jest pełna magii, piękna i uroku. Bez wątpienia godna odwiedzenia.