Tanie opony, gdzie kupować najlepiej?

oponyDzisiejszy wpis będzie dotyczyć dość prozaicznej sprawy jaką jest kupowanie tanich opon. Poruszymy również temat przeszukiwania ofert w taki sposób, aby dotrzeć do tych najciekawszych oraz najbardziej atrakcyjnych cenowo . Oczywiście wpis ten kierowany jest raczej do osób mniej zamożnych, poszukujących okazji do zakupu taniego ogumienia.

Jak pewnie sami zauważyliście, rynek opon jest bardzo konkurencyjny z powodu sporej strony podażowej – czyli znacznej liczbie sprzedawców, co z kolei powoduje rywalizację cenową. Aczkolwiek nie zapominajmy, że popyt na opony jest równie widoczny, co z kolei hamuje obniżki cen. No, ale przecież w obecnych czasach prawie każdy dorosły człowiek ma swój własny samochód.

Porównując oferty tanich opon trzeba rozróżnić dwie kwestie, czyli czy zamierzamy kupić nowe opony, pochodzące od jakiejś mało popularnej lub praktycznie nieznanej firmy, czy też w drodze kompromisu będzie lepiej kupić jakieś dobre używane tanie opony np. w http://www.extraopony.pl. Można tam kupić tanie opony o znikomym poziomie wytarcia bieżnika, pochodzące od popularnego producenta. Wbrew pozorom wybór wcale nie jest oczywisty, ogumienie nieznanych marek mimo, iż nowe mogą być bardzo mizernej jakości i w praktyce będą czasem gorszym wyborem niż tanie opony używane.

W jakich miejscach zakupić opony?

Jeszcze nie dawno w tym celu konieczne było latanie po giełdach, lecz dziś zestaw opony można wygodnie kupić siedząc w fotelu przy komputerze. Na wirtualnym rynku działa wiele sklepów sprzedających opony. Pewna grupa z nich nawet skoncentrowała się na tej niszy rynkowej i sprzedają wyłącznie tanie opony używane, co potwierdza fakt, że również takie chętnie kupowane są przez konsumentów.

Jedno jest w tych rozważaniach pewne – nie warto kupować opon wyprodukowanych przez podejrzane firmy znikąd – czyli najczęściej po prostu sprowadzone z Chin i krajów Dalekiego Wschodu, a bynajmniej nie mam tu na myśli Japonii :).

Jeden komentarz

  1. Jak się dobrze poszuka to można znaleźć bardzo atrakcyjne oferty na dobre oponki w niskich cenach.

Komentarze są wyłączone