Alfa Romeo i Ducati

DucatiAlfa Romeo i Ducati ? te dwie marki już od dawna stanowią symbol sportu, zaawansowania technologicznego i nowoczesnego wzornictwa. Obie z powodzeniem popularyzują na świecie włoski styl i technikę. ? Jesteśmy dumni z tego, że połączyliśmy siły. Na torze łączy nas także wspólna, czerwona barwa ? zauważa Claudio Domenicali, prezes zarządu Ducati Corse, podczas przekazywania Alfy 156 Sportwagon i Alfy GTA drużynie motocyklistów z Bolonii.

? Cieszymy się, że Alfa Romeo jest naszym oficjalnym dostawcą. Marka ta zawsze oferowała najlepsze w swojej klasie pojazdy i zespoły napędowe, takie jak silniki JTD oraz ostatnio JTS. Kiedy Alfa Romeo znajdzie się na torze, zawsze wygrywa. Podobnie zresztą jak i my. Firma Ducati Corse jest najmłodszą ze spółek holdingu Ducati, a tworzą ją prawdziwi zapaleńcy motocykli ? dumni z tego, że mogą popularyzować na całym świecie włoską tradycję wyścigowych dwuśladów. Jej dorobek jest niezaprzeczalny. W ciągu ostatnich dziesięciu lat Mistrzostw Świata Superbike boloński zespół zdobył dziesięć światowych tytułów dla najlepszego konstruktora oraz dziewięć tytułów najlepszego kierowcy. ? Działalność naszego zespołu zmienia zainteresowania i pasję w pracę na wysokim poziomie ? mówi Corrado Cecchinelli, chief engineering działu wyścigów oraz dyrektor techniczny toru Ducati. ? Rezultaty są dostrzegalne gołym okiem, zarówno na torze jak i na rynku. Ducati produkuje obecnie około 40 tysięcy motocykli rocznie, w czterech różnych ?rodzinach? wyrobów: Monster (bez zewnętrznej obudowy; ponad 100 tys. wyprodukowanych sztuk), Sport Touring, 750 Super Sport i oczywiście SuperBike, w wersjach od ?748? do ?996?. Przedmiotem porozumienia zawartego pomiędzy obu firmami jest nowa Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD o mocy 150 KM oraz 250-konna Alfa GTA. Oba pojazdy, dzięki sportowym cechom oraz wszechstronności zastosowania mogą być doskonałym partnerem drużyny Ducati, aktualnych mistrzów świata Superbike. ? W samochodach tych wyraźnie wyczuwalny jest ich sportowy charakter, dynamizm oraz zaawansowana technologia ? mówi Claudio Domenicali. ? Wykorzystujemy je podczas podróży po Europie. Alfie porozumienie to gwarantuje obecność na mistrzostwach Superbike, a obie firmy w równym stopniu przeżywają emocje związane z wyścigami. Już dzisiaj zresztą zauważamy pozytywne wyniki tej współpracy. To prawda, że motocykliści są zazwyczaj wielkimi miłośnikami swych pojazdów ? dodaje prezes zarządu Ducati Corse ? ale kupno czterośladu jest dzisiaj koniecznością. Motocyklista zdecyduje się raczej na sportowe auto, bo znajdzie w nim cechy, które są mu bliskie ? płynność prowadzenia, zrywność, bezpieczeństwo wyprzedzania. Połączenie z taką marką, jak Alfa Romeo, wydaje się rozwiązaniem idealnym. Wersja auta z silnikiem JTD okazała się przyjemną niespodzianką ? ze względu na jakość konstrukcji zapewniającą doskonałe osiągi, a także ze względu na podwozie ? podkreśla Domenicali, poproszony o komentarz na temat Alfy Sportwagon. ? Silnik jest bardzo elastyczny, zwłaszcza na niskich obrotach. Kształt zawieszeń podkreśla dynamiczny charakter pojazdu. Z zawarcia kontraktu bardzo zadowolony jest także Paolo Gagliardo, dyrektor Alfy Romeo odpowiedzialny za rynek włoski. ? Możemy bezpośrednio uczestniczyć w Mistrzostwach Świata Superbike ? mówi. ? Alfa i Ducati od lat łączą wyścigowe pasje, które przyniosły obu firmom wiele zwycięstw na torach.

Na świecie przyczyniły się też do ugruntowania wizerunku włoskich marek jako symboli wyjątkowego stylu i konkurencyjności. Stefano Scotti, odpowiedzialny za obszar Alfa Romeo w Bolonii, dodaje, że zwolennicy obu marek reprezentują podobny styl życia i jazdy. Do tego należy dodać bardzo zbliżony wizerunek obu firm, a także zwyczajną sympatię, jaką darzą się członkowie obu grup. ? Zawarcie porozumienia jest wielkim wydarzeniem ? uważa Giorgio Ghedini, właściciel Grupy G, zarządzanej przez AutoRally, sprzedawcę z Alfa Romeo Forum. ? Ducati to marka o światowym prestiżu i my, bolończycy, jesteśmy z tego dumni. Zestawienie jej z marką Alfa Romeo cieszy nas jeszcze bardziej.