Jak zwiekszyć ruch na stronie internetowej hotelu?

hotel krynicaStrona internetowa to podstawa działalności marketingowej hotelu w Internecie.  Witryna internetowa to nie tylko pierwszy kontakt klienta z hotelem.  Wykorzystywana jest również jako narzędzie sprzedaży. I przede wszystkim w takich kategoriach powinna być traktowana. Dlatego nikt nie wyobraża sobie, aby obecnie nie mieć własnej oficjalnej strony internetowej. Problem polega na tym, że niektóre hotele mają stronę internetową, często założona i prowadzoną przez profesjonalną firmę, na której od lat nic się nie zmienia. No może poza cennikiem.  Takie strony skazane są z góry na „śmierć”. Co zrobić aby w dłuższej perspektywie czasu zwiększyć ruch na stronie, aby przyciągnąć potencjalnego klienta i zatrzymać obecnego?  Innymi słowy co zrobić, aby zwiększyć sprzedaż (np. oferty na sylwester w górach) poprzez swoją stronę internetową? Proponujemy Państwu zastosowanie rozwiązań przyjętych przez pewien innowacyjny hotel. Większość z nich z powodzeniem można zastosować w przypadku każdego innego hotelu.

Innowacje wprowadzone na stronie hotelu:

  1. Zmiana szaty graficznej – w sezonie letnim prezentuj w galerii zdjęć letnie atrakcje hotelu, a w sezonie zimowym, zimowe zaplecze rekreacyjne. Co roku wymieniaj lub uzupełniaj zdjęcia o nowe! Zainteresuj klienta hotelem, prezentuj mu nowości, spraw by chciał zaglądać na stronę!
  2. Prezentacja ofert specjalnych w formie korzystnych dla klienta pakietów – cennik standardowy zawierający noclegi i wyżywienie to zdecydowanie za mało dla współczesnego klienta. Chcesz liczyć się w walce o coraz bardziej wymagającego klienta? Stwórz dla niego coś wyjątkowego (np. pakiet na sylwestra lub konferencje w górach), następnie pokaż to na stronie i zacznij sprzedawać.
  3. Traktowanie strony jako narzędzia do interakcji z klientem. Idealnym przykładem na wprowadzenie w życie tego punktu jest np. założenie księgi wpisów online.Oczywiście to tylko przykłady działań jakie można prowadzić. Chcesz osiągnąć sukces? Bądź  innowacyjny!