Wymarzona podróż

Szklane drzwi w EgipcieOstatnia podróż zagranicę okazała się nie lada wyzywaniem i doświadczeniem. Poznani tam ludzie są niesamowici, a ich podejście do życia i wiele codziennych spraw zdecydowanie rożni się od naszego, ale na pewno daje nam wiele do myślenia. Mowa tu o Egipcie. Piękne plaże, dużo słońca i wielu turystów z zagranicy. Choć życie tych przyjezdnych tylko na chwile, a przede wszystkim komfort zdecydowanie rożni się od tego jaki prowadzą rdzenni mieszkańcy. Sprawy skomplikowały się już w hotelu i na tym się skupię.

Okazało się bowiem, że wszędzie są szklane drzwi. Zdziwienie i zakłopotanie było ogromne chociażby dlatego, że nie wiadomo było, które drzwi są od czego. Wszystkie te bowienullm drzwi szklane wyglądały tak samo. Można było odnieść wrażenie, że cały właściwie hotel jest zbudowany ze szkła. Uśmiech na twarzy pojawił się w momencie gdy okazało się, że nawet w łazience zamontowane są szklane drzwi do prysznica. Było to dość krępujące bo obsługa hotelowa codziennie odwiedzająca mój pokój bez przeszkód mogła podziwiać mnie pod prysznicem. Właściwie z czasem pewnie można by i przyzwyczaić się do takiego stanu rzeczy, ale przecież mieszkając w Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do większej prywatności, szczególnie w łazience.

Najgorsze było kilka pierwszych dni, później niczym nie skrępowany delektowałem się swoim zasłużonym urlopem. W późniejszym okresie zacząłem nawet doceniać te wszystkie szklane rzeczy, ponieważ gdyby nie to, ominęłoby mnie mnóstwo ciekawych widoków. Zdecydowanie polecam.