Toner czy bęben obrazowy do drukarek HP?

tusze, tonery, akcesoria do drukarek HP oraz BrotherDrukarki laserowe serii HP LaserJet to bez wątpienia najlepsze drukarki dostępnie obecnie na polskim rynku urządzeń drukujących. Wyjątkowo wydajne, a przede wszystkim niezawodne urządzenia coraz częściej stanowią podstawowe urządzenie drukujące w każdej firmie. Tak jak i w przypadku produktów innych firm, tak i tutaj mamy do czynienia z wieloma różnymi modelami drukarek laserowych.
Jednym z ciekawszych rozwiązań technologicznych są wprowadzone w drukarkach typu HP Color LaserJet 2550, bębny obrazowe HP q3964a, dzięki którym nie musimy wymieniać kilku tonerów tylko jeden bęben, który gwarantuje nam wydajność około 5 tysięcy stron w kolorze oraz nawet to 20 tysięcy stron w czerni, przy założeniu, ze średnie pokrycie papieru wynosi około 5%. Dla porównania, toner purpurowy o oznaczeniu HP q6473a pozwala na zadrukowanie około 4 tysięcy stron.
Powyższe dane pozwalają nam ustalić, że bębny obrazowe są wydajniejsze niż tonery HP w związku, z czym, warto zastanowić się nad modelem drukarki laserowej, która obsługuje tego typu wkłady drukujące. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sobie nieco pracy z kalibracją po wymianie tonera, a także nieco funduszy na samym zakupie bębna obrazowego, który wychodzi nieco taniej, niż 4 tonery HP, do druku w pełnym kolorze.