Przedślubny sprawdzian

ZaręczynyDzień, w którym ukochany mężczyzna zadaje najważniejsze w życiu każdej kobiety pytanie o wspólną przyszłość, zalicza się do tych najbardziej szczęśliwych w życiu. Mimo, że w dzisiejszych czasach coraz więcej par po prostu wspólnie podejmuje decyzję o ślubie, zazwyczaj poprzedzając ją wspólnym mieszkaniem i sprawdzaniem się, zaręczyny, znane z filmów i romantycznych opowieści ciągle są marzeniem wielu kobiet.

Rzeczywistość jest jednak coraz mniej romantyczna. Nikt nie wyobraża sobie dzisiaj grzecznych spotkań ukochanych, najczęściej w towarzystwie przyzwoitki. Nikt też podejmując decyzję o ślubie nie ma na uwadze zdania rodziców na temat rodziny naszej drugiej połówki lub ewentualnych różnic stanu posiadania. Dziś, coraz więcej osób ma bardziej praktyczne podejście do miłości, ślubu czy wspólnego mieszkania. Zaręczyny, które zazwyczaj miały stanowić niespodziankę dla ukochanej osoby, straciły już swoją rację bytu.

Mężczyźni boją się rozczarowania i odmowy, w dodatku mało kto wyobraża sobie ślub z kimś kogo zna tylko z kilkugodzinnych spotkań, choćby były one codziennie. W dzisiejszych czasach zakochania chcą się najpierw sprawdzić i przetestować. Kobieta musi być pewna, że zniesie przyzwyczajenie swojego mężczyzny, a on z kolei chce się przekonać czy z jego ukochaną da się dogadać przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Dlatego też zaręczyny sprowadzone zostały do ustaleń wynikających ze szczerej rozmowy dwóch ukochanych osób, które doszły do wniosku, że test wspólnego mieszkania został spełniony, więc można wziąć ślub.