Nudne gry.

ets2_3Jak powszechnie wiadomo twórcy gier większą uwagę przeznaczają na wygląd, a nie jakość rozgrywki. Jest to utrapienie XXIw. Lecz koneserzy dobrych gier nauczyli się z tym radzić.

Sposoby radzenia.

Duża grupa ludzi, którym nie podoba się sposób powstawania nowych tytułów nauczyła się tworzyć mody i mapy do gier. Mody skrót od modyfikacja oferują rozszerzenie bazy na przykład przedmiotów, pojazdów, postaci, a nawet nowych dialogów, czy też zadań. Przykładem takich modyfikacji są mody do euro truck Simulator 2 oferujące nowe pojazdy, przyczepy, rozszerzenie świata, a także nowe zadania z którymi musi zmierzyć się gracz!

Czy warto?

Modyfikowanie gry nie jest ani trudne, ani czasochłonne (chyba, że chce się takowego moda zrobić samemu), ale o tym później. Wiele portali oferuje darmowe modyfikację gier oferując także swą pomoc w implementowaniu takich modów. W wielu przypadkach producent dołącza do gry mod managera, który po wskazaniu modyfikacji sam go instaluje lub unistaluje. Reasumując, instalowanie modyfikacji nie jest w żaden sposób niebezpieczne, iż można je w dowolnym momencie usunąć i wymienić na inny. Modowanie gier pozwala na dostosowanie przez gracza rozgrywki w dowolny sposób, jak tylko się wymarzy graczowi.

Powstawanie.

Powstawanie modów jest bardzo czasochłonne, ponieważ w wielu przypadkach jest wymagane obrabianie w programach graficznych w 3D, a niestety nie jest to takie proste jak się wydaje.

Modowanie.

Modowanie jest bardzo prostym sposobem na urozmaicenie rozgrywki, a dla ludzi bardziej wymagających wielu producentów gier dołączają programy służące tworzeniu własnych modów.