Muzyka dla Ciebie

Podkłady muzyczneCzy zastanawiałeś się, jak zrobić własny podkład muzyczny? Ta czynność nie należy do najprostszych zadań. Trzeba posiadać odpowiedni sprzęt i zaplecze programów muzycznych. Może na początku nie myślałeś, że właśnie tak to wygląda w praktyce?

Aby zacząć własne podkłady muzyczne najpierw musisz zakupić szybki komputer. Polecam wybrać zestaw Dell’a. Te komputery są najszybsze i mało awaryjne. Do robienia muzyki, dzięki dodatkowej modyfikacji wystarczają w zupełności.

Kolejną rzeczą, jaką musisz zakupić to klawiatura sterująca. Możesz oczywiście bez niej tworzyć podkłady muzyczne ale wtedy jesteś skazany na klawiaturę komputera. To bardzo ogranicza Twoje możliwości a klawiaturę sterującą można przecież zrobić nawet ze zwykłego keyboardu podłączając go poprzez interface midi.

Myślę, że możesz już zastanawiać się na wtyczkami VSTi. Są to takie aplikacje, które piszą znani producenci muzyczni. Dzięki wtyczką VSTi Twoje podkłady muzyczne będą brzmieć jeszcze bardziej realistycznie. Możesz na przykład zagrać coś gitarowego lub smyczkowego bez posiadania takiego instrumentu fizycznie.