Miły towarzysz kot

KotCzasami przychodzi w życiu każdego z nas taka chwila, że brakuje nam czegoś – potrzebujemy ciepła, przytulania i możliwości odezwania się do kogogoś, kto zawsze wysłucha i nie będzie sie złościć. Przy tym nie wiemy jak wypełnić pustkę mieszkania, które ożywa okazjonalnie gdy wpadają od czasu do czasu znajomi. Dla wszystkich zapracowanych singli, jest metoda na wypełnienie życiowej nostalgii – adoptuj kota!

Kot w domu – wesoły towarzysz.

Koty są z natury ciekawskie i bardzo towarzyskie, uwielbiają się bawić wymyślając nieraz niesamowite scenariusze polowania na wszystko co się rusza. Jest zazwyczaj przy tym cała masa śmiechu. Ponad rozrywkowe cechy kota, na pewno bardzo istotna cechą każdego kota domowego, jest jego przytulność. Kot potrafi spędzać z tobą niezliczoną ilość czasu, przy tym uwielbiają jak się je głaska i pozwala spać na kolanach. Dla domatorów kot to wymarzony towarzysz, który z nieziemską chęcią będą spały na twoich kolanach podczas gdy zagłębiasz się w godziny lektury.

Wyprawka dla kota.

Jeśli jesteś zdecydowany na przyjęcie małego kotka, bądź adopcję dorosłego (co wbrew pozorom nie ma takiego znaczenia, gdyż dorosłe koty również całkiem nieźle się aklimatyzują, jeśli środowisko jest przyjazne i sprzyja zadomowieniu) – musisz wiedzieć co trzeba przygotować. Najważniejszymi rzeczami są kocie miski, będziesz potrzebował przynajmniej dwóch a nawet trzech, tak aby kot miał jedną na jedzenie suche, jedną na jedzenie mokre oraz kolejną na wodę. Przy czym niezwykle istotne jest aby woda była zawsze świeża – koty mają bzika na tym punkcie. Dodatkowo będziesz musiał zakupić żwirek i kuwetę, po to aby kot miał gdzie załatwiac swoje potrzeby.