Metallica ? krótka historia zespołu

gitaraPrawdziwi fani metalu z pewnością byli na koncercie zespołu Metallica, który odbył się jakiś czas temu w Polsce. Grupa ta wniosła wiele w światową muzykę.

Metallica to amerykański zespół zaliczany do thrash metalu. Powstał w 1981 roku w Los Angeles z inicjatywy Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha. Nie można się nie zgodzić z opinią, że jest to najważniejszy oraz najbardziej wpływowy zespół metalowy. Choć, mimo że Metallica jest zespołem należącym do właśnie tego gatunku piosenkę „Whiskey in the Jar” albo ?Nothing else matters? zna cały świat. Chyba nie ma osoby, której te kawałki byłyby obce.

W dwa lata po powstaniu grupa wydała swój debiutancki album zatytułowany Kill ?Em All. Po jego powstaniu Metallica została uznana twórcą nowego stylu, a mianowicie thrash metalu. Album Master of Puppets, czyli trzeci album w karierze zespołu wydany w 1986 roku został okrzyknięty najlepszym heavymetalowym album wszechczasów. Rok ten jest jednocześnie rokiem tragicznym dla grupy. Po tragicznej śmierci basisty Cliffa Burtona, grupa myślała o tym, by zakończyć działalność. Jednak na nasze szczęście tak się nie stało i do zespołu dołączył Jason Newsted.

Kolejnym wielkim albumem zespoły był album o nazwie Metallica, zwany jest także Czarnym Albumem wydany został w 1991 roku. Odniósł on niewyobrażalny sukces, bowiem po dziś dzień jest to najpopularniejszy album zespołu. Zdobył status diamentowej płyty, bowiem sprzedał się w nakładzie 15 milionów kopii. Wielkim wydarzeniem w historii zespołu był koncert zagrany wraz z Orkiestrą Symfoniczną z San Francisco, którą dyrygował Michael Kamen. To wydarzenie zostało upamiętnione w postaci albumu, a także filmu o nazwie S&M. Bez wątpienia Metallica jest zespołem, który wiele zmienił w światowej muzyce.