GTA: Vice City

GTA: Vice CityCzwarta z kolei część popularnej produkcji Rockstar Games zdecydowanie wzbudza pozytywne emocje u graczy i co więcej przez wiele rankingów oceniana jest jako najlepszy tytuł wydany spod skrzydeł tej stajni. Co stoi za sukcesem Vice City? Postarajmy się dowiedzieć.

Fabuła to nie wątpliwie jeden z mocniejszych punktów gry. Historia gangstera przybywającego do nowego miasta jest wyrwana żywcem z Hollywood. Jeśli dorzucimy do tego odpowiednie dialogi, wygląd postaci i otoczenia oraz trochę gorących kobiet i szybkich samochodów to powstaje nam wspaniała gra, która ma to ?coś?. Mimo ładnej grafiki w nowych produkcjach to nie wszystkie nowe gry to mają.

Kolejną rzeczą jaka zapiera dech w piersi jest samo miasto. Vice City to miejsce, które nie ma co się oszukiwać, do złudzenia przypomina Miami. Kołyszące się od oceanicznej bryzy palmy, nocne kluby, mnóstwo ludzi leniwie spacerujących po plaży i ulicach oraz ten specyficzny klimat tego miejsca sprawia, że nie jednemu graczowi zakręciło się w głowie.

Mówiąc o GTA: Vice City nie można zapomnieć o oprawie graficznej i muzycznej. Grafika gry stoi na bardzo wysokim poziomie. Zachwycają barwy i refleksy świetlne, tekstury są dokładne a wszystkiego dopełnia realizm zachować i poruszania się postaci. Jeśli chodzi o muzykę to dźwiękowcy stanęli na wysokości zadania i spełnili swoją powinność. Radia dostępne w Vice City zaspokoją muzyczny głód nawet najbardziej wybrednych graczy i staną się najlepszym przyjacielem podczas zwiedzania Vice City samochodem, motorem, motorówką czy nawet helikopterem.

Podsumowując Grand Theft Auto Vice City jest tytułem znanym wszystkim graczom, niemal wszystkich konsol. Oprócz doskonałej grywalności, świetnego klimatu i niezapomnianych przygód które przeżywa główny bohater gra posiada właśnie to ?coś?, duszę, której nie da się kupić za żadne pieniądze a żaden programista nie potrafi jej zaprogramować.