Dexter – sezon 1

Dexter MorganDexter Morgan cierpi na zaburzenia psychiczne i odczuwa nieustanną żądzę krwi. Jest to efekt uboczny makabrycznych wydarzeń z dzieciństwa, kiedy to został zamknięty w pomieszczeniu pełnym krwi jego zamordowanej matki. Dzięki pomocy przybranego ojca ? Harry,ego ? udaje się nakierować mordercze zapędy Dextera w dobrym kierunku. Staje się on pogromcą innych morderców, którzy krzywdzą niewinnych ludzi. W pierwszym sezonie emitowania serialu poznajemy kilku z nich. Dexter to niezwykle popularny serial i powstało na jego temat wiele blogów.

W odcinku pierwszym, Dexter rozprawia się z pedofilem i gwałcicielem, mordującym ofiary. Główny bohater postarał się, żeby już nikomu nie zagrażał. Równocześnie rozpoczyna śledztwo w sprawie seryjnego mordercy, który wykorzystuje wyrafinowane techniki zbrodni.

Drugi odcinek to wymierzenie kary biznesmenowi, który prowadził swoje auto pod wpływem alkoholu. Tradycyjny sąd go uniewinnił, więc Dexter musiał wziąć sprawy w swoje ręce. Dowiadujemy się też, że Dexter nigdy nie zabiłby dzieci i ma bardzo specyficzny kodeks.

Kolejna część to opowieść o nastoletnim mordercy z pewną tajemnicą. Dodatkowo widzowie mogą poznać pierwszą ofiarę Dextera Morgana. Była to pielęgniarka trująca ojczyma głównego bohatera.

Przemytnik ludzi i dodatkowo okrutny sadysta to cel Dextera w odcinku piątym serii. Przez kolejnych kilka części nie morduje już nikogo, ale śledzi swojego przeciwnika ? tajemniczego mordercę, który prowadzi z nim jakąś grę. W międzyczasie postanawia się zająć byłym mężem swojej dziewczyny. Jest on narkomanem i próbuje zaszkodzić dawnej żonie.

Ostatnim celem Dextera w pierwszym sezonie jest tajemniczy morderca. Okazuje się, że jest to narzeczony przyrodniej siostry morgana. W dwunastym odcinku, porywa on Debrę, a między mordercami ? dobrym i złym ? dochodzi do starcia. Kto zostanie zwycięzcą ? o tym można przekonać się tylko w jeden sposób. Trzeba obejrzeć serial.