Czym się kierować, wybierając fotografa ślubnego?

Fotografia Ślubna ŚląskDzień wypowiedzenia sakramentalnego TAK zbliża się z każdym dniem coraz szybciej, a my jesteśmy zmuszeni jeszcze zdecydować się na naszego fotografa ślubnego. Czym jednak tak naprawdę kierujemy się, przy wyborze fotografa na nasze wesele?

W rzeczy samej całkowicie normalne jest to, że zazwyczaj górę bierze tutaj cena. Wiemy doskonale, że Dzień Ślubu to niekoniecznie tylko kadry ślubne, ale również cały ciąg pozostałych usług i związane z nimi nieustannie rosnące wydatki. W takim razie powinniśmy pieczołowicie przemyśleć oraz rozważyć jaką sumę gotówki jesteśmy w stanie przeznaczyć na nasze zdjęcia ślubne.
Ale jakie to są kwoty dokładnie? Ceny, jak się okazuje, są różne. Wypada wszakże pamiętać o tym, że wybierając tańsze usługi, jesteśmy narażeni na kiepski rezultat, bardzo często odbiegający w znacznym stopniu od tego, na co się nastawialiśmy. Chcąc posiadać naprawdę wyrafinowane zdjęcia ze swojego ślubu, powinniśmy zrozumieć poczynania fotografa i w związku z tym zrozumieć, że porządna fotografia ślubna to o wiele większe kwoty. Ktokolwiek, kto poważa jakość, zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że to kosztuje.
Rozbieżność cen w branży fotografii ślubnej jest dość duża. Decydujące okoliczności, które określają w wielu przypadkach cennik fotografa, zależą przede wszystkim od oferowanego poziomu fotografii oraz inwencji fotografa. W rzeczy samej należałoby dokładnie przeanalizować to, czy chcemy mieć oklepane fotografie ślubne, czy jednak wyjątkowe i wybitne fotografie mocno wyróżniające się od stereotypowej fotografii ślubnej. Trzeba tylko wprowadzić w internetowej wyszukiwarce zwrot kreatywny fotograf ślubny lub też fotografia ślubna kreatywnie, by dostać pożądane propozycje.

2 komentarze

  1. Zgadzam się. W naszym kraju fotografia ślubna rozwinęła się. Obecnie mniej par decyduje się na stadardowe usługi w popularnych zakładach fotograficznych, jak to robiło się kiedyś. Sama znalazłam swojego fotografa przez internet 🙂

  2. Ja również wybrałem fotografa oglądając jego zdjęcia zamieszczone w internecie – potęga wykorzystania internetu leży w jego wygodzie.
    Warto również wspomnieć o innym problemie który powstaje już po wybraniu fotografa, mianowicie na jakie typy sesji zdjęciowej się zdecydować (studio, plener, kościół, wesele). Niektórzy powiedzą że na wszystkie i to jest najprostsza odpowiedź, lecz koszty takiego rozwiązania są naprawdę duże.
    Ostatnia przestroga: pamiętajmy że świetny fotograf studyjny wcale nie musi robić dobrych zdjęć w plenerze, czy w kościele. Warto więc wybierając fotografa mieć na uwadze również ten aspekt 🙂

Komentarze są wyłączone