Uszlachetnianie toreb reklamowych

torba papierowaKażda znacząca firma która chce liczyć się na rynku musi zainwestować w reklamę. Oprócz oczywistych reklam jak te wykupowane w telewizji bądź zamieszczane na billboardach lub w gazetach są jeszcze mniej nachalne formy. Jedną z nich są ozdobne torby papierowe.

Takie właśnie torby papierowe cieszą się dużą popularnością. Wykorzystywane są często przez sklepy, które pakują w nie swoje artykuły. Aby wykonać torby poleca się stosować papier kredowy lub pakowy. Papier kredowy jest sztywne dzięki temu dobrze prezentuje się na ozdobnych torbach reklamowych. Natomiast papier pakowy może nadać torbie modny ekologiczny wygląd dzięki brązowemu kolorowi, widoczny na zdjęciu.

Torby papierowe nie byłyby takimi ważnymi elementami reklamy gdyby nie przyciągały wzroku. Do ozdoby wykorzystuje się druk, siatkę, koraliki, papier, lub inne elementy najczęściej organiczne. Najprostszą ozdobą jest druk. Często korzysta się z systemu CMYK, czyli systemu kolory o czterech podstawowych barwach:

  • yellow,
  • black,
  • cyjan,
  • magenta.

Przy dobrym dobraniu parametrów można wydrukować nawet zdjęcie. W celu otrzymania określonego koloru należy zastosować raster, czyli jednotonalny obraz który tworzony jest z niewielkich kropek. Oglądane z daleka dają złudzenie półtonu, który tworzy daną barwę. Kropki zlewają się dając nadruk. Papier kredowy pozwala na dowolną kombinację ponieważ jego powierzchnia jest gładka. Natomiast papier pakowy ma wyraźne prążki, dlatego zazwyczaj stosuje się monochromię.