Torby papierowe jako forma reklamy

ozdobna torba papierowa

Często możemy zobaczyć jak osoba wracająca z zakupów niesie swoje zakupy w papierowej torbie. Oprócz kwestii ekologicznych (papier szybciej się degraduje) to jeszcze jest to świetny artykuł reklamowy. Na pewno niektóre wzory na reklamówkach, torbach sklepowych pozwalają wam od razu stwierdzić w jakim sklepie robione były zakupy. Właśnie taka jest idea dla której produkuje się torby papierowe. Oprócz sklepów często zamawiają je firmy. Wiadomo, że dobrze wygląda wręczenie firmowego upominku w takiej właśnie ozdobnej torbie.

Zamawiając torby reklamowe często myśli się o konkretnym przeznaczeniu. Zazwyczaj znajduje się na niej jakieś logo lub inny charakterystyczny element dla zamawiającego. Warto zastanowić się czy taka torba ma być jednorazową torbą promocyjną czy może ma być trwała i wytrzymała. W obu przypadkach wykonanie na pewno będzie porządne, jednak produkty z których będzie zrobiona mogą różnić się jakością. Torbę jednorazową można wykonać z tanich elementów, podczas gdy te bardziej wytrzymałe z  droższych ale i bardziej trwałych.

Głównym tworzywem jest papier. Może być kredowy lub pakowy. Ten pierwszy jest dużo bardziej elegancki, może być błyszczący lub matowy. Charakteryzuje się dużą sztywnością. Drugi zwłaszcza w wersji brązowej (jak na zdjęciu) ma modny ekologiczny wygląd. Torby reklamowe pokryte są z reguły drukiem. Inną formą ozdabiania jaką stosuje się wykańczając torby papierowe jest naklejanie wyciętych czy wykonanych oddzielnie elementów. Mogą to być wszelkiego rodzaju siatki, koraliki, nitki czy papier.