Rajstopki i dzieciństwo

Rajstopki dziecięceKiedy byłam dzieckiem mama ubierała mnie w rajstopki, były one grube i kolorowe, ale było w nich ciepło, nie miały żadnych wzorów, ale jak teraz oglądam witryny dziecięcych sklepów i na nich rajstopki to aż zazdrość mnie zżera. Kiedyś dziecko można było ubierać byle jak, w misie, pieski i kotki, a dzisiaj współczesne dzieci mają takie stroje jak dorosłe osoby. Jednak czy jest to dobre? Z jednej strony tak ponieważ dbanie o takie ubrania jest proste, nie wymagają dużego skupienia, natomiast kiedyś kolorowe ubranka dzieci musiały być prane oddzielnie, ponieważ strasznie farbowały, a jednocześnie trzeba było dodawać delikatne płyny, aby odzież nie gryzła ani nie powodowała wysypki.

Jednak dzisiaj dzieci są bardziej uczulone niż jeszcze kilka lat temu, przyczyna może być różna, ale przede wszystkim nadmiar złych substancji w organizmie pochodzących z powietrza, wody i jedzenia sprawia, że dzieci czują się źle. Odzież i stosowana do nich mieszanka chemiczna może sprawić, że zamiast normalnego braku reakcji na działanie produktów, dziecko się rozchoruje i nieważne czy są to rajstopki, spodnie, czy bluzeczka. Współczesna również nadmierność w czystości i higienie sprawia, że dziecko nie jest odporne na bakterie i wirusy i często choruje.

Dlatego pamiętajmy dbajmy o nasze dziecko odpowiednio, dzieci musza być czyste i zadbane ale bez przesady, ponieważ wystąpienie uczuleń i alergii może źle wpłynąć na funkcjonalność życia dziecka, a proszki i inne detergenty nie powinny uczulać tylko czyścić rzeczy naszych dzieci.