Papilotki

papilotki do babekDzisiejszy wpis na naszym blogu bynajmniej nie będzie  dotyczył robienia papilotów we włosach, co niektórym paniom mogło się skojarzyć, po przeczytaniu tytułu. Otóż chciałem wam przedstawić nieco inne papilotki:
http://www.sweetdecor.pl/1555… azowe-35mm-100-szt.html – które wykorzystuje się przy robieniu domowych wypieków, najczęściej babeczek, ale może wpierw napiszę czym dokładnie one są – tak więc papilotki to papierowe foremki służące do dekorowania ciastek lub pieczenia babeczek.

W niektórych sklepach i supermarketach papilotki są dostępne w różnych kolorach i kształtach (najpopularniejsze są okrągłe), a poza tym różnią się wielkością i przeznaczeniem. Oczywiście nie kupuje się ich na sztuki. Najmniejsze opakowanie jakie widziałem to było po 100 szt. Takie opakowania papilotek kupują raczej nabywcy indywidualni, a większe już firmy, zakłady cukiernicze itp.. Oferta sklepów internetowych jest zwykle przygotowywana zarówno pod klientów indywidualnych jak i przedsiębiorstwa. Paczki po sto sztuk kosztują zwykle ok. 4rech złotych, także nie jest to żaden wydatek.

Papilotki oprócz zastosowania dekoracyjnego bardzo przydają się też w pieczeniu babeczek w piekarniku. Papilotki wkłada się do specjalnych otworów w formie do babeczek, dzięki czemu ciasto z babeczki nie przywiera do ścianek w zagłębieniu z formy do babeczek. W internecie można znaleźć też porady w serwisach kulinarnych opisujące jak wykorzystać papilotki do pieczenia babek i muffin, także warto poczytać sobie takie wskazówki jeśli dopiero zaczynamy się uczyć… Powodzenia w kulinarnych podbojach.

Jeden komentarz

Komentarze są wyłączone