Kompresory co są sprężarkami

szkolenia Zastanawiam się nad zakupem sprężarki bezolejowej do pompowania opon w samochodzie. Co prawda mam jakąś tam pompkę, która leży w bagażniku i przydaje się na niespodziewane sytuacje na trasie, ale to mi nie wystarcza. Pewnie jak każdy facet lubię otaczać się nie tylko pięknymi kobietami, ale i porządnymi maszynami czy urządzeniami.

Tak wiec w najbliższych dniach mam zamiar porozglądać się za tym sprzętem. Zapewne są różne sprężarki bezolejowe i będę miał pewien problem z wyborem, zwłaszcza, że sam sprzęt lubię, ale kupowanie jego nie sprawia mi zbytniej przyjemności. Człowiek się najeździ, nachodzi, a potem jeszcze wyłoży pieniądze na to co upatrzył. Nie wiem czy większość z Was zdaje sobie sprawę, że sprężarki są czasem, by nie napisać często mylnie nazywane kompresorami.

Wzięło się to z tego, że w języku angielskim, sprężarka to compresor, a ktoś dawno temu zapożyczył to sobie i zaczął nazywać sprężarki kompresorami, co oczywiście jest błędem. Sam kiedyś wpadłem do sklepu w czasach studiów i wypaliłem czy są kompresory bezolejowe, na co sprzedawca parsknął śmiechem. Jak się uspokoił to mi powiedział co go tak rozśmieszyło (osobiście po dziś dzień nie wiem czemu go to aż tak rozbawiło, no ale może miał specyficzny rodzaj poczucia humoru), a ja raz na zawsze nauczyłem się, że jak w Polsce to sprężarki.