Zastosowanie kratek ściekowych

Kratki łazienkoweSprawne odprowadzenie zużytej wody to naprawdę bardzo ważna sprawa. Jakakolwiek awaria tego systemu może doprowadzić do poważnych komplikacji, szczególnie w budynkach wielokondygnacyjnych, gdzie awaria na jednym piętrze może spowodować zalanie pomieszczeń znajdujących się na niższych piętrach, co niesie za sobą konieczność wypłaty odszkodowań i poważne zgrzyty w relacjach sąsiedzkich.

Dlatego też odpowiednie wpusty łazienkowe(o właściwych parametrach technicznych i bezawaryjne) sprawiają, że przynajmniej problem tego rodzaju mamy z głowy, gdyż woda z naszej łazienki odprowadzana jest jak należy. Poza funkcjonalnością liczy się współcześnie także estetyka i dlatego producenci armatury sanitarnej dbają także o to, by kratki łazienkowe były atrakcyjne wizualnie i przyciągały wzrok swoją niewątpliwą urodą. Estetyczne ruszty wpływają na nowoczesny design każdej łazienki, ponieważ mogą być wypełnione płytką lub po prostu być uformowane w ciekawe wzory. Ruszty często wydają się być wręcz elementem dekoracyjnym, a nie tylko funkcjonalnym.

Jednak łazienka to nie jedyne miejsce, gdzie stosuje się kratki ściekowe, ponieważ także na dużych powierzchniach (takich jak na przykład baseny, zakłady pracy) i na zewnątrz pomieszczeń ? pod gołym niebem (tarasy, ulice) kratki pełnią bardzo ważną funkcję, i to dzięki nim nadmiar wody przedostaje się tam, gdzie znaleźć się powinien. Okazuje się, że niezależnie od miejsca zastosowania kratki funkcjonują w zasadzie bezawaryjnie z uwagi na wytrzymałość (nawet nacisk samochodu) i wysoką przepustowość.