Szukając oszczędności

Nikomu nie trzeba mówić, jak drogie są mieszkania nowopowstałe. Oczywiście, dla komfortu można poświęcić powierzchnię, ale nowe budownictwo zawsze wypadnie drożej. Jak więc twórcy mieszkań deweloperskich radzą sobie, by przyciągnąć klientów?! Coraz lepszym sposobem okazuje się zadbanie o jego oszczędności. Choć brzmi to jak dowcip, mieszkania deweloperskie z dostępem do najnowszych technologii, takich jak panele solarne, filtry wody czy nawet zbiorniki na deszczówkę pozwalają ograniczyć typowe wydatki przeciętnego gospodarstwa domowego, przez co w perspektywie czasu, nowe budownictwo może okazać się tańsze w eksploatacji, zwracając po paru latach nadwyżkę w cenie, później zaś ?biernie zarabiając? na właściciela!!! Więcej informacji na forum rolniczym: http://fpr.com.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=4190

zbiornik na deszczówkęZbiorniki na deszczówkę to rzecz jasna nie jedyny sposób. Im okna nowsze, tym lepiej izolują ciepło, równocześnie podwyższając standard estetyczny i na pewno deklasując rynek wtórny. Esteci, którzy wybrali mieszkania deweloperskie zwykle niechcący wybrali tez niższe rachunki za gaz lub ogrzewanie, zależnie od przyjętego w budynku systemu. Może więc warto, jeśli zastanawiamy się nad zakupem mieszkania, sprawdzić też rynek pierwotny i porównać przy użyciu kalkulatora wydatki na mieszkanie na rok z ceną, jaką za dany obiekt przyjdzie nam zapłacić.

Bardzo prawdopodobne, że wyjdzie nam taniej nowy obiekt, jeśli tylko jesteśmy w stanie początkowo zainwestować większą sumę. Równocześnie uwidacznia się paradoks, że im więcej posiadasz, tym taniej się utrzymasz. Faktycznie, osoby o ograniczonych możliwościach finansowych najpewniej wybiorą najtańsze rozwiązanie, w perspektywie płacąc więcej na bieżąco? Wydaje się to być niesprawiedliwym, niestety, zgodnie z angielskim porzekadłem ?This is how Word goes?.