Rodzaje drzwi w domach

drzwiGeneralnie wydawać się może iż wybór drzwi do mieszkania to nic trudnego. Wystarczy określić ich szerokość, stronność oraz naturalnie wygląd i gotowe. Otóż w praktyce to znacznie trudniejsze zadanie. Wszak wybrać trzeba znacznie więcej parametrów, a ich określenie nie należy do najłatwiejszych.

Poza walorem estetycznym naszych nowych drzwi liczy się także kilka innych aspektów. Chcemy aby były one najwyższej jakości, ale zarazem niedrogie. Pogodzenie tego bywa niekiedy trudne jak nie nawet niemożliwe. Drzwi zewnętrzne muszą być ocieplane ale i także chronić dom i nas przez wejściem do środka złodzieja. Tanie drzwi raczej nie spełnią tych wymogów, a to podstawa podczas ich wyboru. W tak zwanych drzwiach budżetowych ze względu na oszczędności nie stosowano wielu zabezpieczeń czy udogodnień dla klienta w postaci na przykład klamki zapadkowej czy systemu jednego klucza, który pozwala na używanie jednego klucza do kilku zamków.

Podczas kupna drzwi istotne jest także określenie ich stronności. Mowa tutaj o tym na którą stronę drzwi wewnętrzne powinny się uchylać po ich pociągnięciu. Co do stronności to nie ma tego problemu w przypadku jedynie drzwi przesuwnych, które poruszają się wzdłuż ściany na wózkach jezdnych. Jest to coraz popularniejszy system montowania drzwi, który pozwala na spore oszczędności miejsca. Zakupić je można w sklepie internetowym galeriadom.pl, który należy do jednych z tańszych w sieci.Sprawdza się to szczególnie w małych mieszkaniach oraz w pomieszczeniach użytkowych. Alternatywą mogą być drzwi harmonijkowe, które są znacznie tańsze, ponieważ nie zawierają systemu przesuwnego.

Podsumowując wybór drzwi nie jest prostą sprawą, dlatego zastanówmy się czy sami czujemy się na siłach je zamówić, czy może lepiej zapłacić nieco więcej zlecając to fachowcom i spać spokojnie, bez obaw o źle zamówione skrzydła drzwiowe.