Poznań – centrum czy peryferia?? Gdzie wybrać mieszkanie.

Domy szeregowe PoznańWarto mieszkać w mieście Poznań ? to jedno z największych i dodatkowo najstarszych miast Polski, atrakcyjne zarówno dla biznesu które dzięki temu może się pochwalić jednym z najniższych w kraju wskaźników bezrobocia. Co więcej zwykli mieszkańcy tego miasta – poznaniacy na ogół są zadowoleni z mieszkania w swoim mieście i nie zamieniliby go na inne.

Czy lepiej mieszkać w centrum stolicy Wielkopolski czy na jej peryferiach ? na to pytanie muszą odpowiedzieć sobie wszyscy, których interesują mieszkania i domy w Poznaniu. Z jednego z rankingów internetowych wynika, że najbardziej opłacalne jest życie tuż pod Poznaniem i zarabianie na życie w stolicy województwa. Nie sprzyjają takiemu rozwiązaniu korki na trasach dojazdowych do stolicy Wielkopolski. Jednak odpływ poznaniaków do okolicznych miejscowości trwa od kilku lat i wydaje się być trendem, który utrzyma się na przestrzeni następnych. Dla wielu lepiej sytuowanych czterdziestolatków centrum miasta nie jest już atrakcyjne – stąd też popularność jaką cieszą się domy wolnostojące i domy szeregowe w Poznaniu zlokalizowane na peryferiach miasta i w jego najbliższych okolicach.

Zaletą nieruchomości w Poznaniu zlokalizowanych w centrum miasta jest oczywiście dobra komunikacja i fakt, że wszędzie jest blisko. Centrum to lokalizacja zdecydowanie prestiżowa (można pochwalić się znajomym tym, że mieszkamy blisko np. Rynku Starego Miasta) i świetna inwestycja ? zawsze znajdą się amatorzy zarówno na kupno jak i na wynajem mieszkania o takim umiejscowieniu.