Płyta warstwowa – materiał nowoczesny.

Płyta warstwowa- element budowlany składający się z okładzin metalowych i umieszczonego między rdzenia izolacyjnego. Jest stosowana do lekkiej obudowy dachów i ścian w budownictwie przemysłowym, rolniczym czy magazynowym.

SteelProfil - płyty warstwowe, obróbki blacharskie

Znajduje również zastosowanie przy budowie pawilonów, kontenerów i garaży. Okładziny zazwyczaj wykonane są z blachy ocynkowanej -powlekanej powłokami organicznymi typu: Poliester czy rzadziej PVC lub PVF2 (tzw. blachy powlekane) Rdzeń stanowi sztywna pianka poliuretanowa (PUR/PIR), styropian lub twarda wełna mineralna.
Zadaniem okładzin jest uzyskanie odpowiedniej sztywności i nośności oraz dodatkowo ochrona rdzenia izolacyjnego. Sam rdzeń zaś pełni funkcję izolacyjną i utrzymuje okładziny w stałej odległości od siebie
Z płyt warstwowych możemy budować hale przemysłowe, magazynowe, sportowe, pawilony i obiekty handlowe, biurowe, socjalne, hangary, garaże, warsztaty, kontenery, mrożnie, oraz chłodnie. Dzięki dużej palecie kolorystycznej, wielu rodzajom profilowań okładzin można przy pomocy płyt warstwowych uzyskać obiekt nie o doskonałych parametrach termicznych, ale także i interesujący architektonicznie.. Konstrukcja umożliwia szybki i prosty montaż niezależnie od pogody w układzie pionowym i poziomym. Płyty warstwowe można stosować na dachy, ściany zewnętrzne , ścianki działowe a także sufity podwieszane. Występują w szerokiej gamie grubości – od 40 do 200 mm dzięki czemu zastosowanie tego materiału jest ogromne. Płyta warstwowa oraz akcesoria ( łączniki, uszczelki, obróbki blacharskie ) stanowią kompletny system który warto wziąć pod uwagę przy planowaniu inwestycji jako alternatywę dla budownictwa tradycyjnego (pustak,ceramika itd). Przekonało się już o tym wielu inwestorów – co widać po ilości obiektów jakie powstały i powstają w Polsce właśnie w technologii lekkiej obudowy.

 

Zapraszamy na stronę www.sandwich-panel.eu po więcej informacji!