Nietypowe maszyny.

CTE"Trudno sobie wyobrazić lepiej przystosowane urządzenia do swojej pracy niż podesty ruchome. Cóż takiego kryje się pod tą trochę osobliwą nazwą? Nic innego niż podnośnik hydrauliczny złożony z kilku segmentów i zakończony koszem lub urządzeniem do bezpośredniej pracy. Dzisiaj takich podestów używa się bardzo często, a można powiedzieć, że niektóre służby specjalistyczne nigdy się z nimi nie rozstają.
Mowa o strażakach oczywiście, podesty ruchome są przez nich używane w wielu sytuacjach, od tych prozaicznych jak usuwanie sopli z dachów w zimie, by nie zagrażały przechodniom, aż po niejednokrotnie brawurowe akcje ratunkowe i ewakuacje ludzi z zagrożonych budynków, w przypadku gdy nie można użyć ani windy ani klatki schodowej ze względu na zagrożenie.

Podesty ruchome jednak nie są używane wyłącznie przez strażaków czy służby specjalistyczne, te wysokiej klasy urządzenia znajdują zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach. Poczynając od słupów wysokiego napięcia, przez naprawy i inspekcje elewacji, aż po prace remontowe, kiedy to zwyczajnie nie ma czasu ani nie opłaca się budować rusztowania.

Biorąc to wszystko pod uwagę, podesty ruchome muszą być maszynami niezwykle niezawodnymi i muszą budzić zaufanie, to przecież bardzo często człowiek jest po drugiej stronie wysięgnika. Na szczęście włoska firma CTE doskonale wie co robi, ich produkty znane są ze skrupulatności wykonania i systemów bezpieczeństwa. Moc tych maszyn drzemie w pompie hydraulicznej zasilającej potężne ramie o niesłychanie dużym udźwigu. CTE produkuje jednak więcej niż tylko podnośniki koszowe, ostatnio w ofercie firmy znalazł się specjalny wózek do przemieszczania ciężkich przedmiotów po schodach. W pełni zmechanizowany z panelem kontrolnym poradzi sobie z każdymi schodami, a dzięki dużej zwrotności żadna klatka schodowa nie jest za ciasna, posiada też specjalną rampę którą można ustawić w poziomie, by transportowany przedmiot nie przesuwał się.

Masę nietypowych maszyn mamy także w rolnictwie. Tym samym gdzie stosuje się Płyty AGRO czyli specjalne płyty pliuretanowe – Pianę PUR PIR do dociepleń. Kombajny, ciągniki, sieczkarnie. Tego normalnie nie widuje się na drogach a jedynie w gospodarstwie.