Malowanie ścian

MalowanieŚciany to stały element każdego pomieszczenia, nie ma znaczenia czy mówimy o małym pokoiku, czy też wielkiej sali balowej. Dlatego nie możemy zapomnieć o ich odpowiednim wykończeniu.

Choć sypialnie, kuchnie, łazienki czy salony spełniają różne role w naszym życiu codziennym, to jednak elementami wspólnymi i prawdopodobnie największymi są w tych pomieszczeniach ściany. Historia uświadamia nas, że już ludzie pierwotni zdobili swoje jaskiniowe wnętrza. Malowidła odkrywane przez archeologów pokazują nam, że oprócz wartości estetycznych malowidła te miały w sobie przesłania. Dziś dekorowanie ścian to przede wszystkim efekt wizualny, bez większej ideologii.

Dekorować ściany możemy za pomocą wielu technik. Najprościej jest pomalować wnętrze pędzlem lub wałkiem malarskim. Jest to rozwiązanie dobre, bo ekonomiczne i nieskomplikowane. Jeśli myślimy natomiast o pomalowaniu bardzo dużej powierzchni, przydać się mogą agregaty malarskie.

Ważnym podpunktem jest wybór odpowiedniego koloru farby. Nie wszyscy ludzie o tym pamiętają, a przecież kolor ścian jest często najbardziej widoczną barwą w pokoju. Warto wybrać kolor zgodny z przesłaniem użytkowym pokoju, by na przykład salon pobudzał nas ciepłym odcieniem,  a sypialnia była oazą spokoju i pozwalała się wyciszyć.