Koniec z rdzą w łazience

Kratki nierdzewneRdza powstaje gdy nieodpowiednio lub w ogóle nie zabezpieczony metal korodujący zostaje wystawiony na działanie niekorzystnych warunków, do których należy przede wszystkim znaczna wilgotność. Czynnikami wywołującymi korozję są również kwasy, które reagują z metalami, doprowadzając do wytworzenia się na ich powierzchni tlenków.

Wskutek działania rdzy wiele elementów metalowych uległo trwałemu uszkodzeniu lub też całkowitemu zniszczeniu. Z tego względu ludzie już od dawna myśleli nad sposobami zabezpieczenia metali przed destruktywnym działaniem korozji. Współcześnie na szczęście jest na to wiele sprawdzonych sposobów i dlatego mogą powstawać kratki nierdzewne, które są odporne na działanie wody. Takie kratki wykorzystuje się powszechnie zarówno w przemyśle, jak i w domach. W obu przypadkach stanowią one elementy odpływów. Oczywiście w przypadku zakładów, kratki nierdzewne nie muszą być równie estetyczne jak te instalowane w mieszkaniach, ponieważ nie wymaga się od nich ładnego wyglądu, lecz funkcjonalności przy odprowadzaniu wody do systemu kanalizacji.

W domu jednak najczęściej zdecydowanie zwraca się uwagę na wygląd, jaki posiadają zamontowane w łazience kratki nierdzewne. I bardzo dobrze jest, że można się nimi cieszyć bez konieczności ciągłego oczyszczania z rdzy, co mogłoby być konieczne, w przypadku gdy nie byłyby one wykonane z materiałów nierdzewnych, a w tym przypadku najczęściej stali pokrytej warstwą chromu, zapobiegającemu bezpośredniemu działaniu wody na powierzchnię stalową.