Hala produkcyjna obecnie

hurtownia staliWspółcześnie budowane hale przemysłowe, charakteryzują się przede wszystkim wysokim zużyciem wszelkiego rodzaju materiałów stalowych, wykorzystywanych głównie do stawiania, podstawowych konstrukcji obiektów, oraz do zbrojenia, ław, stropów czy też posadzek. Trzeba przyznać, że nowoczesna hala przemysłowa to w 80% stal, dzięki czemu koszt budowy takiego nowoczesnego obiektu, jest zdecydowanie niższy niż miało to miejsce do tej pory.
Stal oraz pozostałe wyroby hutnicze przede wszystkim wykorzystywane są do budowy szkieletu konstrukcyjnego obiektu, zaś na zbrojenia zużywa się niewiele ponad 10% całej stali przeznaczonej na budowę. Ponadto bardzo często elementy wykończenia obiektu są także w duże mierze wykonywane ze stali, tak jak na przykład płyty warstwowe, czy też blachy profilowane wykorzystywane do wykonywania połaci dachowych. Ten proces technologiczny budowy obiektów przemysłowych nosi potocznie nazwę konstrukcji stalowych.
Obecnie, szacuje się, że współczesna budowa hal produkcyjnych dzięki zastosowaniu technologii konstrukcji stalowych, została skrócona o blisko 60%, co jest bardzo dużą oszczędnością czasową. Jeśli do tego dodamy, że spadły jednocześnie koszta, związane z realizacją inwestycji, powodowane niższą ceną stali zimnowalcowanej, to już ciężko będzie policzyć ogrom zysków płynących z zastosowania stali w budownictwie przemysłowym.