Gama blach dachowych

blachy dachowe, trapezoweCoraz więcej ludzi stoi przed problemem ograniczonych środków pieniężnych, które można przeznaczyć na budowę swojego domu. Należy więc szukać rozwiązań zmniejszania kosztów budowy. Sposobem na tańsze wykonanie domu mogą być blachy dachowe.

Tak jak istnieje wiele rodzajów producentów, tak i blacha dachowa ma wiele odmian. Ogólnie rzecz ujmując można je podzielić według dwóch kryteriów: materiału i kształtu. To pierwsze pozwala wyróżnić blachę aluminiową, miedzianą, cynkowo-tytanową, a także stalową. Tą ostatnią z kolei dzielimy na ocynkowaną, stalową powlekaną i stalową z pokryciem alucynkiem. Patrząc na drugie kryterium wymienić można dwie główne grupy: blachę płaską oraz profilowaną. Ta druga może mieć formę blachy trapezowej lub dachówkopodobnej. Dodatkowo na rynku można spotkać każdy z tych materiałów pokrycia dachu w szerokiej gamie kolorów, pozwalającej nam dopasowanie barwy dachu do elewacji. W rezultacie osiągniemy efekt pięknego i zadbanego budynku, który z pewnością będzie przyciągał uwagę innych.
Jak widać blachy na dachy znacząco różnią się pomiędzy sobą. Przed wyborem jej do pokrycia własnego dachu najlepiej zapoznać się z opiniami na ich temat, a także porozmawiać z fachowcem. On doradzi nam także, czy będzie nam potrzebna także termoizolacja, która dodatkowo ociepli nasz budynek.