Ekologiczne tarasy i ogrody

termojesionOstatnimi czasy dość popularne jest tworzenie ekologicznych tarasów i ogrodów, w których wykorzystywane są tylko naturalne materiały. Nie należy dziwić się, że i za tą modą podążają także altany ogrodowe. Wielu nabywców odchodzi już od drewna egzotycznego, które sprowadzane jest z różnych zakątków świata. Przerzucają się na drzewo oddane obróbce termicznej. Termojesion jest to drewno oddane obróbce termicznej. W zależności od temperatury i sposobu wypalania możliwe jest uzyskanie dwóch różnych kolorów. Jeżeli termo wypalanie odbywa się w temperaturze od stu sześćdziesięciu do stu dziewięćdziesięciu stopni Celsjusza można uzyskać kolor kawy z dodatkiem mleka.

Jeżeli natomiast temperatura będzie wyższa o dwadzieścia trzydzieści stopni więcej uzyska się kolor ciemno brązowy. Widać, zatem, że mając drewno możemy uzyskać dwa jakże różne odcienie stosując jedynie drobne zabiegi. Oczywiście wraz z zmianą koloru termojesion staje się mocniejszy i bardziej wytrzymały. Jest to o tyle istotne, że budując z niego altany ogrodowe musimy mieć na uwadze warunki, w jakich będzie ów altana stać.

O ile w lecie będzie narażona głównie na słońce i okresowe deszcze tak już w zimie znacznie więcej zjawisk atmosferycznych będzie na nią oddziaływać. Dobrze jest, więc wybrać taki materiał, który będzie w stanie znieść jakże skrajne warunki i zachowa zarówno swój wygląd jak i wytrzymałość w każdym z nich. Termo drewno wydaje się wiec naprawdę dobrym tworzywem, które wraz z biegiem czasu będzie coraz częściej stosowane.