Drzwi do pokoju

listyw wykończeniowe - materiały dekoracyjneWbrew pozorom, to w jaki sposób wykończymy drzwi w całym mieszkaniu ma ogromny wpływ na jego całokształt. Przez drzwi każdego niemal dnia przechodzimy dziesiątki razy, toteż nam się wydaje, że nie ma większego znaczenia sposób, w jaki są one wykonane, jednakże, jak się okazuje, każdy z odwiedzających nas gości w pierwszej kolejności zwróci uwagę właśnie na drzwi.
W związku z tym, koniecznie musimy poświęcić więcej uwagi wykańczaniu tych istotnych elementów w każdym domu czy też mieszkaniu. Czasami warto na przykład zupełnie zrezygnować z drzwi, a zostawić same ościeżnice, tak zwany tune, bez zawiasów, ale tutaj koniecznie trzeba też zastosować listwy ościeżnicowe, jako wykończenie i płynne przejście ościeżnicy w ściany. Zwróćmy też uwagę na ekrany zagrzejnikowe, które nie powinny wystawać poza powierzchnię grzejnika.
W sytuacji, gdy jednak wystają, kilkoma sprawnymi ruchami piły, możemy listwy ościeżnicowe dostosować do nowej funkcji, i zaczną pełnić rolę maskującą ekran. Po prostu końce ekranu przytwierdzić należy do ściany tak, aby nie było widać, że jest tam w ogóle zamontowany ekran zagrzejnikowy. Ten sam deseń i kolor, co listwy ościeżnicowej, sprawy, że listwa trzymająca ekran i zarazem go maskująca, wtopi się w otoczenie i będzie sprawiać wrażenie celowości umieszczenia jej w tym miejscu.