Dochodowe szlifowanie

Szlifowanie rurMój znajomy od dawna już prowadzi warsztat samochodowy. Ma w nim pełno maszyn, z których ponad połowy prawie wcale nie używa, a niektóre to tylko raz na rok włącza żeby sprawdzić czy jeszcze działają.

Ostatnio zaproponowałem mu żeby sprzedał cały ten niepotrzebny złom a za pieniądze które zarobimy ze sprzedaży kupimy urządzenie szlifierka do rur. Już od wielu ludzi słyszałem ze coraz chętniej ludzie zamawiają usługi takie jak szlifowanie rur i można sobie jakiś tam grosz zarobić a koszty są znikome w porównaniu do możliwości zarobkowych.

Trochę trwało zanim się zgodził, bo ciągle upierał się że coś mu się na pewno niedługo przyda, zresztą to był dobytek jego ojca, i nie chciał się go tak łatwo pozbyć. Udało mi się go jednak po kilku dniach przekonać i siedem z ośmiu maszyn trupów sprzedaliśmy na złomie. Po tym kupiliśmy dwie szlifierki i ja zacząłem zajmować się pozyskiwaniem klientów.

Na początku ogłosiłem się we wszystkich możliwych lokalnych gazetach, potem przyszedł czas zawojować sieć. Nie trwało długo kiedy pojawiło się pierwsze zlecenie i okazało się że w przeciągu trzech dni zarobiłem tyle ile wart był cały ten złom, czyli inwestycja zwróciła się w zawrotnym tempie, a przecież to był dopiero początek.