Chińskie podróbki mebli znanych marek

MeblePrzekonałem się kiedyś o tym, jak straszny błąd popełniła osoba kupująca meble, które ja później składałem. Otóż kiedyś mój znajomy poprosił mnie o pomoc przy skręcaniu mebli w ilości kilku sztuk. Stwierdziłem, że będzie to fajna zabawa, gdyż nie raz skręcałem już podobne rzeczy i miałem w tym jakieś doświadczenie, zatem ochoczo ruszyłem w umówione miejsce spotkania. Na miejscu okazało się, że wszystkie meble, które zamówił mój znajomy pochodziły z dalekiego wschodu. Jednakże nie zniechęcałem się tym zbytnio, tylko od razu zabrałem się do rozpakowywania pierwszego pudła.

Meblowe porażki część pierwszy

Pierwszy problem pojawił się już zaraz po wyciągnięciu z pudełka wszystkich elementów. Okazało się bowiem, że instrukcja składania jest niemal kompletnie nie czytelna, co zdecydowanie utrudniało sprawę i wydłużało czas pracy. Kraków to miasto z tradycjami, gdzie kupić można dobre mebleDo tej pory składałem meble z jednego ze słynnych Krakowskich marketów budowlanych. Meble takie były niezwykle łatwe w montażu a ich jakość na przyzwoitym poziomie. Zasada numer jeden: mebli z Chin nie da się złożyć ot tak po prostu. To droga przez mękę.

Narzędzia do składania mebli

Przez krakowskie meble przyzwyczaiłem się do tego, iż w zestawie zawierały się również niemal wszystkie narzędzia, których będę potrzebował do montażu mebla. Chyba nie zdziwi nikogo, jeśli napiszę, iż w podróbce jest zupełnie inaczej? Narzędzia owszem były…lecz śladowe ilości a do tego jakość pozostawiała wiele do życzenia, zatem musiałem użyć swoich własnych. Kolejnym problemem okazał się poziom skomplikowania konstrukcji. Wszystko wydawało mi się totalnie nie logiczne, użyto o wiele za dużej ilości śrub i wkrętów, nie wspominając już o kilku rodzajach kołków, które były niemal kompletnie nie użyteczne. Starałem się powstrzymać swoje sfrustrowanie, jednakże udało mi się to tylko w malutkim stopniu.

Instrukcja do mebli

Jak już wcześniej wspomniałem, instrukcja przy składaniu mebli to bardzo istotna sprawa, która zdecydowanie przyspiesza etap pracy. Zatem powstrzymując się od bluzgów zabrałem się za próbę rozszyfrowania tej nie czytelnej i nie wyraźnej z pudełka. Jakież było moje zaskoczenie, kiedy już w rozdziale o częściach, które powinny znaleźć się w zestawie totalnie nie można było odróżnić niektórych elementów. Po prostu wyglądały tak samo na papierze. Naturalnie w rzeczywistości nie mogłem znaleźć żadnego odpowiednika. W życiu nie przypuszczałem, że gdzieś na terenie Krakowa można nabyć taki totalny bubel.

Zacięte boje z meblami

Po wielu godzinach ciężkiej walki w końcu udało skręcić się jeden z zakupionych mebli, którym okazało się biurko. Niestety stabilność tegoż była strasznie mizerna. Do tej pory mój znajomy z niego korzysta, aczkolwiek jest ono podparte stosem książek, aby przypadkiem komuś nie upadło na nogi. meble w jednym z Krakowskich apartamentówPo tamtej sytuacji mój kolega już świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że jak się już kupuje meble, to niech to będą porządne meble z Krakowa. Lepiej wydać te kilkanaście złotych więcej niż później żałować zakupu tak naprawdę wyrzucić przeznaczone na nie pieniądze w błoto.”Po wielu godzinach ciężkiej walki w końcu udało skręcić się jeden z zakupionych mebli, którym okazało się biurko. Niestety stabilność tegoż była strasznie mizerna. Do tej pory mój znajomy z niego korzysta, aczkolwiek jest ono podparte stosem książek, aby przypadkiem komuś nie upadło na nogi. Po tamtej sytuacji mój kolega już świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że jak się już kupuje meble, to niech to będą porządne meble z Krakowa. Lepiej wydać te kilkanaście złotych więcej niż później żałować zakupu tak naprawdę wyrzucić przeznaczone na nie pieniądze w błoto.