Budowa dróg obecnie

geosiatki i geotkaninyWspółcześnie podczas budowy dróg czy też nawet podczas ich remontu, coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na wykorzystanie nowoczesnych materiałów wzmacniających, dzięki którym wyeliminowano konieczność wykonywania grubych warstw podbudowy.
To właśnie dzięki wykorzystaniu nowoczesnej geosiatki do asfaltu obecnie remontowane nawierzchnie drogowe, są o wiele bardziej wytrzymałe, niż te wykonywane przed laty. Geosyntetyczne siatki mają wyjątkowe właściwości wzmacniające stanowczo dolną warstwę podbudowy, przez co nawierzchnia staje się o wiele bardziej odporna na wszelkiego rodzaju siły działające z zewnątrz w procesie intensywnej eksploatacji nawierzchni. Wszelkiego rodzaju geosyntetyki stosowane zarówno do budowy dróg, jak i wzmacniania poboczy oraz różnego rodzaju nasypów ziemnych są w pełni bezpieczne dla środowiska, przez co nie ma najmniejszych obaw, co do ich stosowania.
Dodatkowym atutem siatek geosyntetycznych jest ich niewielka waga, przez co nawet nieduża minikoparka Takeuchi z powodzeniem wystarcza podczas prac związanych z ich transportem oraz rozkładaniem na warstwie podbudowy. Wynika z tego niezmiennie, że ich zastosowanie wpływa jednocześnie na obniżenie kosztów budowy oraz zwiększenie wytrzymałości dróg, co jeszcze do niedawna było zupełnie nierealne.