Ubezpieczenie oc za zwierzęta domowe

KotUbezpieczenie oc za zwierzęta domowe to jedna z kilku możliwości ubezpieczenia, jakie proponują Towarzystwa w Polsce. Na dzień dzisiejszy polisy proponowane są dla psów i kotów, ponieważ zapotrzebowanie na ubezpieczenia dla innych zwierząt domowych było zbyt małe. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę fakt, że produkt będzie zaproponowany, jeśli będzie na niego wystarczająco duże zapotrzebowanie. W Anglii lub USA na przykład ubezpiecza się już prawie wszystkie zwierzęta domowe, począwszy od chomików i żółwi a skończywszy na wężach i gadach hodowanych w domach.

Oprócz ubezpieczenia oc, dostępne są również polisy gwarantujące zwrot kosztów leczenia psa lub kota a także kilka innych specjalistycznych polis, które mają między innymi na celu ochronę od kradzieży, kosztów uśpienia czy pochówku zwierzaka. Pomimo tego, że ubezpieczenia oc cieszą się na chwilę obecną największym zainteresowanie, również polisy zabezpieczające przed kosztami weterynaryjnymi nie pozostają daleko z tyłu. Są to przecież bardzo sensowne i dobre ubezpieczenia, bo składka kosztuje zaledwie parę złotych a koszty lekarza weterynaryjnego niekoniecznie należą do najtańszych.

Poza tym warto również wspomnieć o psach należących do ras uznanych za agresywne. To głównie ich właściciele wykupują ubezpieczenie oc za zwierzęta domowe, które w rzeczywistości chroni głównie ich samych przed kosztami, które mogą wyniknąć ze szkód wyrządzonych przez czworonoga. Jeśli chodzi o koty, to ubezpieczenie oc chroni przede wszystkim przed kosztami napraw zniszczonego mienia osób trzecich. Zdarza się jednak i tak, że kociak podrapie kogoś do tego stopnia, że potrzebne będzie leczenie. Wówczas koszty tegoż leczenia również zostaną pokryte z ubezpieczenia oc za zwierzęta.