Trudna sytuacja polskich gospodarstw domowych

Czy w dzisiejszych czasach jest możliwe, aby korzystać z zewnętrznych form finansowego wsparcia bez ryzyka narażania na uszczerbek swojego budżetu? Takie pytanie zadaje sobie w naszym kraju niejedna osoba. Większość z nich zapewne odpowie w tym momencie, że coś takiego nie jest realne. Za wszystko trzeba bowiem płacić coraz więcej. Podwyżki zaś zaobserwować można obecnie prawie wszędzie.
Drożeje wszystko, ale na pewno nie dobra pożyczka skarbiec. Wszystko dzięki temu, że jej oprocentowanie przez cały okres spłaty utrzymuje się na stałym i niezmiennym poziomie. Polska korporacja finansowa skarbiec już od 10 lat dokłada wszelakich starań, aby jej klienci cieszyli się poczuciem tak bardzo dzisiaj potrzebnego bezpieczeństwa i finansowej stabilności. Tymczasem stabilność ta jest w dzisiejszych czasach mocno zagrożona. Nie każdy zarabia tyle, że bez większych problemów jest w stanie przeżyć miesiąc. Statystyki są bardzo niepokojące, ponieważ pokazują, że przeszło 8 milionów mieszkańców Polski dosłownie egzystuje na granicy bóstwa. Dochód przeciętnego gospodarstwa domowego w naszym kraju jest bardzo niski ? nie zapewnia wcale życia na przyzwoitym poziomie. Rachunki i wydatki na żywność pochłaniają lwią jego część.
Nie ma tu zatem miejsca ani na oszczędzanie, ani na realizowanie różnych planów, ani już tym bardziej na rozrywkę. Zaciągnięcie kredytu w banku wcale nie oznacza poprawy jakości życia, ponieważ wysokość rat zmienia się w zależności od podwyżek w zakresie stóp procentowych.