Strony internetowe we flashu

trybikiTemat w sumie dość kontrowersyjny. Czy warto tworzyć strony internetowe we flashu? Projektanci, którzy Flasha nie znają w większości powiedzą nie. Osoby tworzące we flashu w większości powiedzą tak. Nikt zatem nie jest wiarygodny, a każdy ma po trochę racji.

Po pierwsze jeśli strona ma być pozycjonowana i wiemy o tym zanim przystąpimy do pracy nad serwisem, to możemy sobie flasha całkowicie odpuścić.  Flashowe strony pozycjonuje się o wiele ciężej niż standardowe, wykonane w html?u i css?ie. Lepiej przygotować stronę w tradycyjnej technologii, a w razie konieczności uzupełnić ją o animacje flash.

Sytuacja ma się podobnie jeśli chcemy stworzyć serwis, który będzie mógł modyfikować użytkownik. Oczywiście lepiej w tym momencie posłużyć się tradycyjna technologią, choć flash udostępnia także odpowiednie rozwiązanie, to jednak nie ma tutaj tak szerokiego pola manewru ? wszystko zależy oczywiście od potrzeb przyszłego użytkownika.

Strony konkretnych produktów, strony prezentujące muzykę czy filmy, lub strony okazjonalne z kolei to idealne tematy dla flasha. Produkty przedstawiane w takiej technologii prezentują się bardzo dobrze, zwłaszcza jeśli twórca ma jakiś oryginalny pomysł. Strony na których odtwarzana jest muzyka w celach promujących np. danego artystę też nadają się świetnie dla flasha. Strony okazjonalne np. z okazji światowego dnia bez papierosa, albo jakiegoś szczytu to też dobry pomysł, zwłaszcza gdy rodzą się w ostatniej chwili i omijane są przez temat pozycjonowania.

Podsumowując najlepszym rozwiązaniem tworzenia strony WWW, w walce pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami flasha jest tradycyjna strona html, css, z elementami flash odpowiednio wkomponowanymi w stronę. Chyba faktycznie takich stron w internecie jest najwięcej i cieszą się one jednak większą popularnością niż typowe strony flash, zachowują przy tym atrakcyjny wygląd i funkcjonalność. Strony internetowe we flashu najlepiej pozostawić dla niekomercyjnych zastosowań – typu strony prywatne czy by pokazać możliwości autora witryny.

Jeden komentarz

  1. Flash czy Html?? Oto jest pytanie.
    Ja oddaje jeden głos na Html

Komentarze są wyłączone