Praca Łódź

Na przeciw negatywnym sygnałom wysyłanym przez krajowe urzędy pracy stanął zdrowy rozsądek i zimna kalkulacja przedsiębiorców. Stopa ogólnego bezrobocia osiągnęła co prawda poziom dwucyfrowy (stabilizuje się około 11 ? 12 procent), ale pracodawcy widzą globalnie i przyszłościowo trend optymistyczny. Większość z nich chce zwiększyć zatrudnienie a nawet je powiększyć o stosowną ilość.

Tak jest i w Łodzi – mieście plasującym się na trzecim miejscu pod względem liczebności w kraju, które miało kiedyś jeden z większych wskaźników pod względem procentowego bezrobocia. Gigantyczny ośrodek przemysłu włókienniczo ? dziewiarskiego szybko padł bowiem ofiarą przekształceń ekonomiczno ? gospodarczych po roku 1989. Z trudem dźwigał się z gruzów swojej świetności, poszukując właściwej recepty na zaistniały impas.

Dzięki wysiłkom władz lokalnych i rodzimych przedsiębiorców miasto obrało nowocześniejszą i bardziej perspektywiczną drogę rozwoju. Szukając w intermediach pojęcia =praca Łódź= należy spotkać się z różnorodną ofertą. Łódzką specjalizacją nie tylko na skalę krajową ale i europejską stała się produkcja sprzętu AGD, bo w mieście i bliskich okolicach zainwestowały takie firmy jak np. m.in. Merloni Indesit i Bosch/Siemens wraz z całym gronem ich podwykonawców. W poprzednich latach w mieście Łodzi zainwestowały też korporacje jak Gilette, Hutchinson, Poska Grupa Farmaceutyczna czy Telekomunikacja Polska S.A. Kilka lat temu skuteczne zdały się zabiegi o ściągnięcie do miasta giganta w branży informatycznej ? Dell?a.

Poczynione niemałym wysiłkiem przedsięwzięcia, mające ukształtować Łódź na nowych torach ekonomicznych, dały rezultaty. Pomimo stopy bezrobocia rejestrowanego w ośrodkach naszego kraju na 2009 rok i szacowanego ogólnie na 9,2 procenta- jest to miasto podejmujące się zatrudnić wcześniej czy później – właściwie, każdego poszukującego pracę.