Pies w Restauracji

Restauracja WarszawaPewnie już nawet nie myślimy o tym, by zabierać naszego pupila do restauracji w Warszawie. Jeśli nawet kiedyś spróbowaliśmy, pewnie w większości lokali spotkaliśmy się z nieprzychylną reakcją obsługi i zmuszeni byliśmy oddalić się z naszym ulubieńcem z miejsca, gdzie spodziewaliśmy się pysznego jedzenia a nie odmowy wstępu.

Większość z nas przyjęła za oczywistość, że p prostu nie zabiera się psa do restauracji. Przekonuje nas rzeczowa argumentacja mówiąca o konieczności sprostania wymogom stawianym przez Sanepid, zapewnienia higienicznych warunków w miejscu, gdzie podaje się posiłki oraz możliwość, że nasz pupil będzie przeszkadzał innym klientom lub pobrudzi meble. Co natomiast mają powiedzieć osoby, dla których obecność psa przy boku nie jest kaprysem, tylko koniecznością? Niewidomi, którzy bez psa asystenta po prostu nie wyjdą z domu? Jak restauracje w Warszawie odnoszą się do tego problemu? Niektóre z nich przewidują możliwość, że razem z właścicielem do lokalu wejdzie pies, inne nadal nie dopuszczają do zaistnienia takiej sytuacji, mimo że już istnieją przepisy zezwalające na przebywanie psów asystujących w miejscach publicznych.

Restauracje w Warszawie przyjazne zwierzakom są na wagę złota i stanowią odpowiedź na konkretną potrzebę klienta zwłaszcza, gdy z oddzielnego menu możemy zamówić danie dla naszego pupila, gdy zmęczeni spacerem uznamy że czas na smaczny posiłek. Część lokali już zaznacza akceptację psich gości odpowiednią naklejką umieszczoną w widocznym miejscu.

Jeden komentarz

  1. W Poznaniu są restauracje przyjazne psom, gdzie nikt nie patrzy nieprzychylnie na czworonoga. Jedną z moich ulubionych jest Oberża Pod Dzwonkiem. Polecam!

Komentarze są wyłączone